AnasayfaHaberlerGoogle'dan Yepyeni Bir E-Posta Deneyimi: "Inbox"

Google’dan Yepyeni Bir E-Posta Deneyimi: “Inbox”

Google kullanıcılara daha kişisel ve daha kullanışlı bir e-posta deneyimi yaşatmak adına yeni “Inbox” uygulamasını duyurdu.

Google’ın popüler e-posta servisi Gmail için yaptığı yenilikler artık farklı bir boyuta taşınıyor. Kullanıcılarına kişiselleştirilmiş, modern ve günlük kullanımı oldukça kolaylaştıran bir e-posta deneyimi yaşatmak isteyen Google, “Inbox” uygulamasını duyurdu.

[vc_button title=”Gmail Artık Yahoo ve Outlook Hesaplarını da Destekleyecek” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/gmail-artik-yahoo-ve-outlook-hesaplarini-da-destekleyecek”]

Google’ın resmi blog üzerinden yapılan duyuruda; yeni “Inbox” uygulamasının gelişen ve değişen e-posta hizmetlerini daha iyi şartlarda kullanıcılara sunmak için geliştirildiği belirtildi. Inbox uygulamasının Gmail ile aynı olmadığı söylenirken; e-postaları kategorize etme, önemli olanları öne çıkarma, hatırlatıcı ekleme ve diğer birçok özelliğin uygulamada yer aldığı belirtildi.

“Sizin için çalışan Gelen Kutusu” sloganı ile tanıtılan yeni “Inbox” uygulamasındaki özellikler kısaca şu şekilde;

İleti Grupları

Daha önce de Gmail üzerinden kullanılabilen kategori sistemi, “Inbox” uygulaması ile farklı bir boyuta geçiyor. Yeni uygulama ile Gelen Kutusu’nda tanıtımlar, alışveriş, seyahat gibi kategoriler üzerinden ileti grupları oluşturmak oldukça kolay.

Inbox - İleti Grupları
Inbox – İleti Grupları

Önemli Kısımlar

Inbox uygulaması, e-postalardaki önemli kısımları e-postayı açmaya gerek duymadan tek bir bakışta görebilmeyi sağlıyor. Örneğin iletiyi açmaya gerek kalmadan siparişinizin teslim durumunu, uçuş saatlerinizi, rezervasyon bilgilerini ve resimleri görebilirsiniz.

Inbox - Önemli Kısımlar
Inbox – Önemli Kısımlar

Hatırlatıcılar

Yapmak istediğiniz işleri hatırlatıcı ekleyerek gelen kutunuzun en üstüne taşıyabilirsiniz. Bunu yaparken sunulan önerileri kullanarak ayarlamalarınızı daha hızlı gerçekleştirmeniz de mümkün.

Inbox hatırlatıcı ekleme
Inbox hatırlatıcı ekleme
Inbox hatırlatıcı ekleme
Inbox hatırlatıcı ekleme

Erteleme İşlevi

Inbox uygulamasının erteleme özelliği sayesinde normal iletilerinizi ve hatırlatıcılarınızı istediğiniz zamana (veya yere) kadar erteleyebilirsiniz.

Inbox erteleme islevi
Inbox erteleme islevi

Görselliğin de ön planda tutulduğu yeni Inbox uygulamasını şu anda (Android & iOS) kullanmaya başlamak için bir davetiyeniz olması gerekiyor. Davetiye almak içinse, inbox@google.com adresine e-posta göndermeniz gerekiyor.

Kullanıcılara yeni bir e-posta deneyimi yaşatacak olan Inbox ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz google.com/inbox adresini ziyaret edebilirsiniz.

[vc_button title=”Google Inbox Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (İNCELEME)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-inbox-inceleme”]

Google Inbox için hazırlanan tanıtım videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler