AnasayfaİnternetWebpass'i Satın Alan Google, Fiber Alanını Genişletiyor

Webpass’i Satın Alan Google, Fiber Alanını Genişletiyor

Google, ABD’nin yaklaşık 10 şehrinde hızlı internet hizmeti sunan “Webpass” adındaki internet servis sağlayıcısını satın aldı. Yani yakın zamanda Google Fiber hizmeti ABD’de daha fazla kişiye ulaşmış olacak.

Webpass’in resmi blogunda satın almayla ilgili düşüncelerini dile getiren şirket yöneticisi Charles Barr, her iki şirketin de aynı vizyonu paylaştıklarını, dolayısıyla birlikte iyi işler yapacaklarına inandığını belirtti. Google Fiber kaynakları ile daha hızlı hizmet verileceğinin altını çizen Barr, artık ayrı bir şirket olarak verdikleri hizmetten çok daha fazlasını sunacaklarını ifade etti.

Webpass

İlk olarak 2003 yılında San Francisco’da hizmet vermeye başlayan Webpass, müşterilerine 1 Gbps’ye (saniyede 1 gigabit) kadar internet hızı sunan bir internet servis sağlayıcı olarak biliniyor.

Google’ın Webpass’i satın alması aslında kendisini büyük bir yükten kurtarmış olacak. Öyle ki Webpass’in altyapısını kullanacak olan Google, Google Fiber servisi için baştan bir altyapı çalışması yapmaya ihtiyaç duymamış olacak.

KAYNAKWebpass

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler