AnasayfaTeknolojiPlayStation 4 Satışları 30 Milyonu Geçti

PlayStation 4 Satışları 30 Milyonu Geçti

Sony, 22 Kasım 2015 itibariyle 30 milyondan fazla PlayStation 4 satışı gerçekleştirdiklerini duyurdu.

2014 yılını 18.5 milyon PlayStation 4 satışı ile kapatan Sony, 22 Kasım 2015 tarihi itibariyle 30 milyondan fazla satışa ulaştığını duyurdu. En büyük rakibi olan Microsoft‘un ise -resmi bir açıklama olmasa da- 15 ile 18 milyon arasında Xbox satışı gerçekleştirdiği tahmin ediliyor.

Piyasaya ilk sürüldüğü Kasım 2013 tarihinden bu yana, yani 2 yıl içerisinde 30 milyondan fazla satılan PlayStation 4’ün, PlayStation tarihindeki en güçlü ve en hızlı büyüyen model olduğu belirtiliyor. Ancak en hızlı satış yapan konsol ünvanı hala Nintendo Wii’nin elinde. Zira Nintendo Wii, piyasaya çıktıktan sonraki 2 yıl içinde toplamda 45 milyon konsol satmıştı.

PS4 Xbox One Wii U satışları (Hazırlayan: Kyle Orland)
PS4 Xbox One Wii U Satışları (Hazırlayan: Kyle Orland/Ars Technica)

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü üzere aynı dönemde piyasaya sürülen PS4 ile Xbox One arasında ciddi bir artış farkı var. İlk gününde 1 milyon adet satılan PS4, aradan geçen 2 yılın ardından, yani 2015’in üçüncü çeyreği ile birlikte toplamda 30.2 milyon satışa ulaşarak Xbox One ile arasını iyice açmış durumda.

En büyük rakibi PS4’ün oldukça gerisinde kalan Xbox One için Microsoft’un nasıl bir hamle yapacağını ise önümüzdeki günlerde görmüş olacağız.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler