AnasayfaHaberlerInstagram Video Reklamları Yakında Geliyor

Instagram Video Reklamları Yakında Geliyor

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, sınırlı sayıda reklamveren ile birlikte video reklamları test etmeye başladı.

Facebook’un satın almasının ardından platformda birçok yeniliğe giden ve yeni özellikler duyuran Instagram‘ın şimdiki hedefi ise video reklamlar. Ancak bu reklamlar da her zaman olduğu gibi yine ilk olarak sınırlı sayıdaki reklamverenlere açık olacak.

[Tweet “#Instagram, video reklam testleri için 15 marka ile partnerlik yapacak.”]

Daha önceki reklam testlerinde birlikte çalıştığı markalar, video reklam testlerinde de Instagram’ın partneri olacak. Bu bağlamda test çalışmalarına katılacak olan markalar arasında önceden olduğu gibi yine Levi’s, Burberry ve Ben & Jerry’s başta olmak üzere toplamda 15 marka olacak.

Instagram reklam
Instagram reklam

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Instagram Pazarlama Müdürü Jim Squires, reklam perspektifinden bakıldığında videoların ana araçlardan biri olduğunu belirtti. Ancak video ve fotoğraf reklamların birlikte kullanılmasının, kendilerini daha çok test etmesi ve daha çok çalışması gereken metrikler ürettiğini belirtti.

KAYNAKWerSm

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler