AnasayfaHaberlerGoogle'ın Meter Uygulaması İle Duvar Kağıdınızı Bilgi Paneline Dönüştürün

Google’ın Meter Uygulaması İle Duvar Kağıdınızı Bilgi Paneline Dönüştürün

Google Creative Lab tarafından geliştirilen Meter uygulaması, kablosuz ağ, bildirimler, çağrılar vs. gibi bilgileri duvar kağıdı üzerinde gösteriyor.

Google’ın Creative Lab ekibi tarafından geliştirilen Meter adındaki yeni bir canlı duvar kağıdı uygulaması, sahip olduğu özellikler ile duvar kağıdınızı kişiselleştirerek çeşitli bilgilerin duvar kağıdı üzerinde görüntülenmesini sağlıyor.

Bir Android deneyi olan (bkz: Android Experiments) Meter uygulaması, sadece canlı duvar kağıdı olarak değil; aynı zamanda canlı bir bileşen (widget) olarak da kullanılabiliyor. Bu bağlamda kullanıcılara batarya seviyesi, uygulama kullanımı ve bildirimlerini gösteriyor. Ayrıca her bir bilgi arkaplanda farklı şekillerde gösteriliyor (örneğin kablosuz ağ bilgileri üçgen şekil ile arkaplanda görünüyor).

Google Meter uygulaması

Material Design konseptine göre tasarlanmış olan bu akıllı uygulama, her açıldığında farklı görünümler ile kullanıcının karşısına çıkıyor. Döngü ise rastgele (random) olarak sağlanıyor.

Android Telefonunuzun Performansını Arttıracak 5 Uygulama

Ücretsiz olarak kullanılabilen Meter uygulamasının GitHub üzerinde kaynak dosyalarına ulaşmak da mümkün. Bu sayede Google, Android geliştiricilerin bu kaynak kodlarını kullanarak benzer tarzda kendi uygulamalarını geliştirebilmelerine olanak tanıyor.

Meter: Google Play | GitHub

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler