AnasayfaHaberlerGoogle, Yeni Bookmark Manager Aracından Vazgeçiyor

Google, Yeni Bookmark Manager Aracından Vazgeçiyor

Google, kullanıcılar tarafından beğenilmemesi üzerine, Bookmark Manager adındaki yeni yer imi yönetim aracından vazgeçme kararı aldı.

Geçtiğimiz sene Google, tarayıcı üzerinden yer imlerini yönetebilmeyi sağlayan yeni Chrome uzantısı Bookmark Manager’ı kullanıma sunmuştu. Ancak kullanıcılar tarafından gelen geri bildirimler yeni aracın pek de sevilmediğini gösteriyordu. Tüm bu şikayetlere rağmen bugüne kadar sessizliğini koruyan Google, artık yeni aracın fişini çekmeye karar verdiğini duyurdu.

Bookmark Manager, her ne kadar modern bir arayüze sahip olsa da, kullanım kolaylığı açısından bazı sıkıntıları bulunuyor. Bu durumu Google’ın tartışma gruplarında ve diğer platformlarda sıklıkla dile getiren Chrome kullanıcıları ise, bir önceki yer imi yöneticisinin çok daha kullanışlı olduğunu vurguluyordu. Dolayısıyla bu geri bildirimleri dikkate alan Google, yeni yer imi yöneticisinden vazgeçtiğini, daha iyisini yapana kadar bir önceki yer imi aracını kullanabileceklerini açıkladı.

Google Stars - yeri imi yöneticisi

Yapılan açıklamada, yeni Chrome güncellemesiyle birlikte bir önceki versiyonun aktif edileceği belirtilirken; ekibin kullanıcılara daha iyi bir Chrome deneyimi sağlamak adına, yer imi aracı üzerinde çalışmalarına devam ettiği vurgulandı.

Ses İle URL Paylaşımı Yapan Chrome Uzantısı: Google Tone

Eğer BookMark Manager aracını sevmeyenlerdenseniz, bir önceki versiyona geri dönüş yapmak için güncel Chrome sürümünü kullanmanız gerekiyor. Ayarlar menüsü altından “Google Chrome hakkında” seçeneğini seçerek, Chrome versiyonunuzun güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Birçok kişinin aksine, Bookmark Manager aracı sevenlerdenseniz, Google’ın bu araçtan vazgeçtiği için endişe etmenize gerek yok. Zira Google bu aracı kullanmak isteyenlerin buradaki sayfa üzerinden hala kullanabileceklerini de belirtiyor.

KAYNAKGOOGLE

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler