AnasayfaHaberlerGoogle Webmaster Tools'un Yeni Adı Artık "Search Console"

Google Webmaster Tools’un Yeni Adı Artık “Search Console”

Google aramaları üzerinden çeşitli metriklerin analiz edilebildiği Webmaster Tools aracı, bundan böyle “Search Console” ismiyle işleyişini sürdürecek.

SEO uzmanları, pazarlamacılar, yazılımcılar ve benzer sektörlerde yer alan diğer kişilerin yakından tanıdığı ve sıkça kullandığı Google Webmaster Tools -Türkçe ismiyle Web Yöneticisi Araçları- bundan böyle Search Console (Arama Konsolu) ismiyle işleyişini sürdürecek.

Popüler web aracı için isim değişikliği kararı alan Google, resmi blogu üzerinden yaptığı açıklamada değişikliğin gerekçesi olarak şunları belirtti:

[quote_box_center]Standart hale gelmiş Web Yöneticisi (Webmaster) ismi, sadece belli bir kesimi yansıtıyor. Ancak bu aracı sadece webmasterlar değil; amatörler, küçük işletme sahipleri, SEO uzmanları, pazarlamacılar, programcılar, tasarımcılar ve uygulama geliştiricileri de kullanıyor. Dolayısıyla Web Yöneticisi Aracı ürünümüzün herkese hitap ettiğini vurgulamak amacıyla, ürünün ismini Search Console (Arama Konsolu) olarak değiştirdik.[/quote_box_center]

Google Search Console
Google Search Console

g.co/SearchConsole adresinden de ulaşılabilecek olan yeni Search Console aracında herhangi bir fonksiyon değişikliği ise söz konusu değil. Yani yapılan güncelleme şimdilik sadece isim değişikliği olarak karşımıza çıkıyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler