AnasayfaİnternetGoogle Ideas Artık "Jigsaw" Adıyla Yoluna Devam Edecek

Google Ideas Artık “Jigsaw” Adıyla Yoluna Devam Edecek

Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt, şirketin teknolojik çözümler için merkezi konumda olan Google Ideas için yeniden bir yapılanma sürecine girdiğini duyurdu.

Medium üzerinden yapılan açıklamada Google Ideas’ın bundan böyle “Jigsaw” adıyla yoluna devam edeceği ve sonraki dönemlerde çalışmalarını daha fazla genişletilecekleri belirtildi.

Google Ideas ilk olarak 2010 yılında Eric Schmidt ve Jared Cohen öncülüğünde kurulmuş; internetin özgürleştirilmesi, adaletsizliklerin ve internet sansürünün önüne geçilmesi, internet güvenliğinin arttırılması gibi amaçlar doğrultusunda çalışmalarını yürütmüştü. Project Shield, Password Alert gibi projeler de bu birim tarafından geliştirilmişti. An itibariyle Jigsaw adı ile çalışmalarını daha kapsamlı hale getirileceklerini belirten Eric Schmidt, bunda böyle Jigsaw’da danışman olarak görev alırken; Jared Cohen de Jigsaw’un başkanlığını yürütecek.

Google Jigsaw

Neden “Jigsaw”?

Eric Schmidt tarafından yapılan açıklamada isim olarak neden “Jigsaw” isminin tercih edildiği de belirtilmiş durumda. Buna göre, dünyanın fiziksel ve dijital mücadeleler için karmaşık bir yapboz gibi bir yapıya sahip olması ve ismin kendilerinin ortak çalışmaya dayalı problem çözme özelliklerini yansıtması gerekçesiyle “Jigsaw” isminin tercih edildiği belirtiliyor.

Eric Schmidt’ten İşinize Yarayacak 9 Faydalı E-posta Tavsiyesi

Henüz amaçları doğrultusunda yapacakları çalışmalara yeni başladıklarını da ekleyen Schmidt, bundan sonraki dönemlerde çok daha kapsamlı ve çok daha küresel sorunlara çözüm olmak için çaba sarfedeceklerini de vurguladı.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler