AnasayfaİnternetGoogle'ın Yeni "Hakkımda" Sayfası İle Paylaştığınız Kişisel Bilgileri Görün

Google’ın Yeni “Hakkımda” Sayfası İle Paylaştığınız Kişisel Bilgileri Görün

Google’ın kullanıma sunduğu yeni “About Me” (Hakkımda) sayfası ile kişisel bilgilerinizi kimler ile paylaştığınızı kontrol edin, düzenleyin.

Özellikle son yıllarda Google’ın kendi kullanıcılarının güvenliğini kontrol altında tutmalarını sağlayacak yeni girişimlerde bulunduğuna şahit oluyoruz. Yeni güvenlik araçları, yeni Google Hesabım sayfası ve Password Alert uzantısı bu girişimlerden sadece birkaçı. Kullanıcıların kendi hesapları üzerindeki hakimiyetini arttıran Google, şimdi ise kullanıcıların paylaştığı bilgileri görüp düzenleyebilecekleri yeni Hakkımda sayfası ile karşımıza çıkıyor.

İnternet kullanıcılarını tedirgin eden unsurlardan biri de kendi kişisel bilgilerinin kimlerle paylaşıldığı olmuştur. “Tek hesap, tüm Google” mantığı ile çalışan tüm Google servisleri de kullanıcıların internet ortamında yoğun olarak kullandığı servislerin başında geliyor. İşte yeni “Hakkımda” sayfası ile Google da tam bu noktada kullanıcılarının kendi kişisel bilgileri üzerinde hakimiyet kurmalarını amaçlıyor.

Google Hakkımda

Google+, Google Drive, Google Photos ve diğer Google servislerinde ortak olarak kullanılan bu bilgilerinizi, Hakkımda sayfası üzerinden kolay bir şekilde yönetmeniz mümkün. Sayfa üzerinden kişisel iletişim bilgilerinizi, eğitim durumunuzu, profilinize sabitlemiş olduğunuz bağlantıları, bulunduğunuz yerleri, cinsiyet, doğum günü ve diğer temel bilgilerinizi düzenleyerek, bu bilgilerin kimler tarafından görüntüleneceğini ayarlayabiliyorsunuz.

Hakkımda sayfası üzerinden varolan bilgileri silip, yeni bilgiler ekleyebileceğiniz gibi; bu bilgileri Gizli, Herkese Açık, Çevreleriniz, Genişletilmiş Çevreler ve Özel olarak ayarlamanız mümkün.

Paylaştığınız kişisel bilgilerinizin kimler tarafından görüntüleneceğini düzenlemeye başlamak için aboutme.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler