AnasayfaİnternetGoogle Artık Arama Sonuçlarının Sağ Kısmında Reklam Göstermeyecek

Google Artık Arama Sonuçlarının Sağ Kısmında Reklam Göstermeyecek

Google‘ın bir süredir üzerinde çalıştığı ve sınırlı sayıda kullanıcı üzerinde testlerini sürdürdüğü arama sonuçları sayfasının sağ kısmındaki reklamları kaldırma işlemi artık hayata geçiriliyor. Bundan böyle web üzerindeki arama sonuçlarının sağ kısmında reklam gösterimi olmayacak. Tek bir istisna dışında…

Daha önceden birçok kullanıcının sağ kısımda reklam görmediğini söylemesi üzerine bir Google sözcüsünden açıklama geldi. Search Engine Land‘e konuşan Google sözcüsü, bundan böyle arama sonuçlarının sağ kısmında Ürün Listeleme Reklamları haricinde herhangi bir reklam gösterimi olmayacağını belirtti. Yani Google reklamları artık arama sonuçları sayfasının sadece üst ve alt kısımlarında yer alacak.

Google Sağ SÜtun Reklamları

Dünya genelinde uygulamaya başlanacak olan bu karar sayesinde web üzerinde gösterilen reklamlar da mobilde gösterilen reklamlar gibi olacak. Yani artık Google arama sonuçları hem web üzerinde hem de mobilde birbirine benzeyecek.

Artık arama sonuçları sayfasının sağ tarafında reklam olarak sadece Ürün Listeleme Reklamları yer alacağı gibi; Bilgi Paneli’ndeki işletme bilgileri de varlığını sürdürecek. Ancak bu panelin reklam sınıfı içerisinde yer almadığının da altını çizmek gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler