AnasayfaİnternetGoogle, Chrome Uygulama Başlatıcı'yı Kullanımdan Kaldırıyor!

Google, Chrome Uygulama Başlatıcı’yı Kullanımdan Kaldırıyor!

Google’ın Chrome tarayıcısına ait uygulamaların Windows, Mac ve Linux gibi platformlarda çalıştırılabilmesi için geliştirdiği Chrome Uygulama Başlatıcı (Chrome App Launcher) artık kullanımdan kaldırılıyor.

Yapılan açıklamada kullanıcıların görev çubuğu üzerinden Chrome uygulamalarına erişebilmelerini sağlayan Chrome Uygulama Başlatıcı’nın çok fazla tercih edilmemesinden dolayı; kullanıcıların bu uygulamaları doğrudan Chrome tarayıcısı üzerinden kullanmasından dolayı artık emekliye ayrılacağı belirtildi.

‘Yeni Sekme’ Sayfanızı Güzelleştiren 10 Chrome Uzantısı

Windows, Mac ve Linux platformlarında artık kullanılamayacak olan Chrome App Launcher‘ın kapatılma süreci ise önümüzdeki aylarda devam edecek ve Temmuz ayı ile tamamlanmış olacak. Uygulama aracı tamamen kapatıldıktan sonra ise artık sadece Chrome OS’ta kullanılabiliyor olacak.

Chrome uygulamalarına ise yine yer imleri çubuğundaki Uygulamalar ikonuna tıklayarak ya da adres çubuğuna chrome://apps yazarak erişmek mümkün olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler