AnasayfaTeknolojiYeni Pokemon GO Botu Her Şeyi Otomatik Olarak Yapıyor

Yeni Pokemon GO Botu Her Şeyi Otomatik Olarak Yapıyor

Pokemon GO oyununda kısa yoldan seviye atlamak, kolayca pokemon yakalamak gibi eylemler için piyasaya sürülen çeşitli yazılımlar, botlar ve diğer hilelerin ardı arkası kesilmiyor. Insta-PokeGo ismi verilen yeni bir Pokemon GO botu ise oyunda her şeyi kullanıcı adına otomatik olarak yapıyor.

Insta-PokeGo ismi verilen botun arkasında ise Dropbox’ın eski ve yeni çalışanlarından oluşan bir grup mühendis bulunuyor. Böylesine iyi bir şirkette mühendis olarak çalışan ve çalışmış olan kişilerin Pokemon GO kurallarını ihlal eden illegal bir bot geliştirmesi de soru işareti oluşturuyor.

Insta-PokeGo’nun kurucu ortaklarından olan Steven Bartel, VentureBeat’e yaptığı açıklamada, Niantic’in hile içeren illegal yazılımlar ve botlar için henüz önlem almadığını, ancak yakın zamanda bu tür durumlara karşı sert bir şekilde önlem alacaklarının da farkında olduklarını belirtiyor. Ayrıca kullanıma sunulduğu tarihten itibaren Insta-PokeGo kullanıcı sayısının 4000’i geçtiğini de vurguluyor.

Bartel, Niantic’in henüz önlem almadığını söylemiş olsa da, şirket tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada, Pokemon GO’da hile yapanların kalıcı olarak banlanacağı açıklanmıştı.

Insta-PokeGo

Peki Insta-PokeGo nasıl çalışıyor?

Piyasada bulunan Pokemon GO hile uygulamalarının çoğunun sahte GPS ile pokemonların nerede olduğunu gösterdiğini belirten Steven Bartel, Insta-PokeGo’nun bundan çok daha fazlasını sunduğunu belirtiyor.

Insta-PokeGo, diğer yazılımların aksine Pokemon GO’yu tamamen otomatize eden bir altyapıya sahip. Tarayıcı üzerinden kullanılan sistem; kullanıcıların oturduğu yerden nadir pokemonları yakalayabilmelerini, Pokestop’ları ziyaret ederek item toplayabilmelerini ve yumurtaları açabilmelerini sağlıyor. Tek yapılması gereken ise instapokego.com adresinden Pokemon GO kullanıcı adı ve şifresini girmek.

Oyunun Niantic tarafından hile olarak sayılıp sayılmayacağı henüz bilinmiyor. Ancak Niantic’in bu konuda sert tavır aldığı ve oyunun kurallarını ihlal ederek hile yapan herkesin Pokemon GO hesaplarının kalıcı olarak banlanacağı biliniyor. Dolayısıyla hesabınızın başına bir iş gelmesini istemiyorsanız, bu tarz Pokemon GO botlarından uzak durmanızı tavsiye ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler