AnasayfaHaberlerYandex ve Google'dan 19 Mayıs'a Özel Çalışmalar

Yandex ve Google’dan 19 Mayıs’a Özel Çalışmalar

Google ve Yandex 19 Mayıs’ı farklı çalışmalarla kutladı. Yandex bu güne özel bir logo hazırlarken, Google ise Anıtkabir’in Sokak Görünümü’nü paylaştı.

Hemen hemen her sene olduğu gibi bu sene de Google ve Yandex, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı‘na özel çalışmalar hazırladı. Yandex klasiği bozmayıp 19 Mayıs için özel bir logo hazırlarken Google ise bugüne özel bir doodle hazırlamak yerine anasayfasında Anıtkabir’in Sokak Görünümü’ne (Street View) yönlendiren bir bağlantıya yer verdi.

Yandex‘in hazırladığı özel logoda 19 Mayıs’ı anlatan 4 farklı görsele yer verilmiş. Birbirleri arasında efektli olarak geçiş yapılabilen görseller arasında Türk Bayrağı, Atatürk, Bandırma Vapuru ve 19 Mayıs yazılı görsel bulunuyor.

Yandex 19 Mayıs logosu
Yandex 19 Mayıs logosu

Google ise anasayfasının alt tarafında yerleştirdiği “Anıtkabir dünyaya açılıyor. Şimdi ziyaret edin bağlantısı ile 19 Mayıs’ı kutladı. Bağlantıya tıklandığında Google Haritalar (Google Maps) üzerinde Anıtkabir’i Sokak Görünümü (Street View) ile gezilebiliyor.

Google Street View - Anıtkabir
Google Street View – Anıtkabir

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nız kutlu olsun!

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler