AnasayfaİnternetTurkcell Superonline'ın Reklam Göstermesi Kullanıcılarını Kızdırdı

Turkcell Superonline’ın Reklam Göstermesi Kullanıcılarını Kızdırdı

Türkiye’nin önde gelen internet sağlayıcılarından olan Turkcell Superonline, haksız yere gösterdiği reklamlardan dolayı kullanıcılarını öfkelendirdi. İlk olarak Donanım Haber‘de açılan bir konuyla gündeme gelen reklamlar, diğer kullanıcıların da bu durumu farketmesi ve şikayet etmeleri üzerine tepki toplamaya başladı.

Kullanıcılardan gelen bilgilere göre Turkcell Superonline, kullanıcı ile ziyaret edilen internet siteleri arasına girerek yerleştirdiği reklam kodu sayesinde kendi reklamını gösteriyor. Sağ alt kısımda bir pencere olarak açılan video reklamlar, kullanıcılar tarafından ise engellenemiyor.

turkcell superonline reklamlari donanim haber
Görsel: Donanım Haber / feanor007

Kullanıcılar ise hem internet ücreti alınmasını hem de reklam gösterilmesini oldukça saçma buluyor. Turkcell Superonline’ın kirli işlere bulaştığını söyleyen kullanıcılar, ya reklamların gösterilmemesini, ya da internet ücretinin alınmamasını istiyor.

“Reklam anlaşmamız var”

Turkcell Superonline ile iletişime geçen kullanıcılara ise Turkcell Superonline ile anlaşma sağlayan web sitelerinde bu tarz reklamların gösterilebileceği belirtiliyor. İşin ilginç tarafı ise, Avea’nın web sitesinde de bu reklamların gösterildiği belirtiliyor. Dolayısıyla Turkcell’in “reklamların anlaşma sağlanan web sitelerinde çıkması” söyleminin de doğru olmadığına dikkat çekiliyor.

Turkcell Superonline’ın cevaplarını mantıklı bulmayan ve bu cevaplardan tatmin olmayan kullanıcılar, diğer kullanıcıları Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) şikayet etmeye davet ediyor. Şimdiye kadar yapılan şikayetlerin ardından gerekli iletişimin sağlandığını belirten BTK ise, işletme tarafından en kısa sürede geri dönüş yapılacağını belirtiyor.

Turkcell Superonline’ın bu reklam gösterimine sosyal medyada da tepkiler sürüyor.

 

Bu arada bir diğer internet sağlayıcısı olan Türk Telekom’un sağladığı hizmette de daha önce benzer bir durumun yaşandığını; Türk Telekom’un -tabiri caizse- kullanıcıların önünü kesip, kendi internet sitesine yönlendirdiğini belirtmek gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler