AnasayfaİnfografiklerSosyal Medya Görsel Boyutları (2015) (İNFOGRAFİK)

Sosyal Medya Görsel Boyutları (2015) (İNFOGRAFİK)

Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Pinterest, Instagram ve YouTube olmak üzere 2015 yılında geçerli olan sosyal medya görsel boyutlarına bir göz atın.

GÜNCELLEME: 2018 yılı için güncellenen infografiğe Sosyal Medya Görsel Boyutları 2018 adresinden ulaşabilirsiniz.

Etkileşimi arttırma konusunda sosyal medyada kullanılan görsellerin etkisi hayli büyüktür. Özellikle göze hitap eden yaratıcı görsellerin çok daha fazla etkileşim aldığı herkes tarafından bilinmektedir. Ancak birçok kullanıcı ve markanın göz ardı ettiği bir husus vardır ki; bunlar kullanılan görsellerin boyutlarıdır. Görsel içerikli bir gönderinin performansını maksimuma çıkarabilmek veya oluşturulan sosyal medya karakterini sağlamlaştırmak için bu ölçülere önem verilmesi gerekir.

Zaman ilerledikçe sosyal medya platformları da kendilerini sürekli yenilemekte ve geliştirmektedir. Yenilenen platformlardaki ideal görsel boyutları da zaman zaman değişmektedir. 2014 yılı da bu platformların birçok kez değişiklik yaptığı bir yıl oldu. Peki 2015 yılında; yani son haliyle bu platformlardaki ideal görsel / fotoğraf ölçüleri nelerdir? Profil fotoğrafları, kapak fotoğrafları, paylaşılan görseller ve diğer görsellerin boyutları ne olmalı?

[vc_button title=”Google Evrimi (1997 – 2014) (İNFOGRAFİK)” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/google-evrimi-1997-2014-infografik”]

2015 yılı için hazırladığımız infografikte; Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, Pinterest, Instagram ve YouTube olmak üzere 7 büyük sosyal medya platformunun ideal (önerilen) görsel boyutlarını inceleyebilirsiniz.

Ölçülerde herhangi bir değişiklik olduğunda bu infografik de yenilenecektir. Dolayısıyla bu infografik üzerinden sürekli olarak güncel sosyal medya görsel boyutlarına ulaşabilirsiniz.

GÜNCELLEME: 2018 yılı için güncellenen infografiğe Sosyal Medya Görsel Boyutları 2018 adresinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2015

Büyütmek için üzerine tıklayın.

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2015 (WebMasto İnfografik)
Sosyal Medya Görsel Boyutları 2015 (WebMasto İnfografik)

İnfografiği sitenize yerleştirin [EMBED]

Aşağıdaki kodu kopyalayın ve infografiğin sitenizde görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler