AnasayfaSosyal MedyaSnapchat Yakında Yayıncılar İçin Abonelik Sistemini Aktif Edecek

Snapchat Yakında Yayıncılar İçin Abonelik Sistemini Aktif Edecek

Anlık görüntü paylaşım platformu Snapchat, yayıncılar için bir abonelik sistemi üzerinde çalışıyor. Yakın zamanda aktif edilmesi beklenen yeni özellik sayesinde kullanıcılar, Snapchat’in Keşfet (Discover) sekmesi üzerinden popüler yayınları takip edebilecekler.

İlk olarak Re/code tarafından duyurulan yeni özellik, Mayıs ayı itibariyle kullanıma sunulacak. Günlük 100 milyon aktif kullanıcı sayısı gibi bir potansiyele sahip olan Snapchat, böylelikle CNN, ESPN, Vice vs gibi popüler yayıncılar için avantajlı bir platforma dönüşecek. Yani Snapchat artık yayıncıların trafik kaynaklarından biri haline gelebilecek.

Üyelik sisteminin teknik olarak nasıl çalışacağı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Ancak söylentilere göre Snapchat kullanıcıları ilgili yayınlara platform dışında abone olmalarını sağlayacak.

Genç Kitleye Ulaşmak İçin Snapchat Nasıl Kullanılır?

Mayıs ayında piyasaya sürülmesi beklenen yeni abonelik sistemiyle ilgili henüz başka bir ayrıntı bulunmasa da, yayıncıların hem trafik alması hem de Snapchat üzerindeki varlığını arttırması bakımından yeni abonelik sisteminin her iki tarafa da fayda sağlayacağını söylemek mümkün.

KAYNAKRe/code

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler