AnasayfaHaberlerSamsung Pay Yakında Avrupa'ya Geliyor

Samsung Pay Yakında Avrupa’ya Geliyor

Samsung’un yeni ödeme sistemi Samsung Pay, MasterCard işbirliğinde yakın zamanda Avrupa ülkelerinde de kullanılabilecek.

Yeni mobil ödeme sistemi Samsung Pay servisini tüm dünyaya ulaştırmaya devam eden Samsung, şimdi de MasterCard işbirliğinde hizmetini Avrupa ülkelerine götürmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz aylarda Kore’de testlerine başlanan Samsung Pay, Samsung’un bu yılın başlarında satın aldığı LoopPay’in altyapısıyla yakın zamanda da ABD’de kullanıma sunulacak.

Yapılan basın açıklamasıyla Avrupa kapılarını da aralayacaklarını belirten Samsung, MasterCard gibi partnerler ile birlikte mobil ödeme çözümü sunan Samsung Pay hizmetini Avrupa ülkelerine götüreceklerini belirtti. Ancak bununla ilgili net bir tarih henüz verilmedi.

Samsung Pay sistemi entegre edilmiş olan akıllı telefonlar, NFC ile temassız ödeme sistemi için iPhone 6 ve Apple Watch’ta olduğu gibi MasterCard Digital Enablement Service (MDES) sistemini kullanacak. Ayrıca kendisini Apple Pay sisteminden farklı kılan MST (Magnetic Strip Technology) teknolojisiyle Samsung’un dünyadaki 30 milyon satıcıya ulaşması da bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler