AnasayfaHaberlerPokemon GO'nun Sebep Olduğu İlk Otomobil Kazası Gerçekleşti

Pokemon GO’nun Sebep Olduğu İlk Otomobil Kazası Gerçekleşti

Bir anda popüler hale gelen arttırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO, tüm dünyayı esir almaya devam ediyor. Oyun, fiziksel olarak hareketlilik gerektiren konum bazlı bir yapıya sahip olduğu için oyuncuların başına çeşitli kazalar da gelebiliyor. Bunun son örneği ise New York’ta yer alan Auburn şehrindeki bir otomobil kazası olarak karşımıza çıkıyor.

Auburnpub.com‘un haberine göre 28 yaşındaki otomobil sürücüsü, Pokemon GO oynarken bir ağaca çarptı. Otomobilin hurdaya dönüştüğü kazada, sürücü bacaklarından hafif şekilde yaralandı.

Auburn Police Department
Auburn Police Department

Auburn polisinin verdiği bilgilere göre 28 yaşındaki sürücü Pokemon GO oynarken kontrolü kaybetti ve yoldan çıkarak sert bir şekilde ağaca çarptı. Bu da Pokemon GO’nun sebep olduğu ilk büyük otomobil kazası olarak tarihe geçti.

Pokemon GO Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kazanın ardından ise birçok bölgedeki polisler gibi Auburn polisi de dikkat edilmesi gerekenleri listeledi:

  • Motorlu araç veya bisiklet üzerindeyken, uygulamayı kullanmayın
  • Pokemon yakalamak amacıyla özel alanlara girmeyin
  • Çevredeki engellerin ve tehlikeli bölgelerin farkında olun, telefonunuzla oynarken yolun ortasından, yamaçlardan ve su olan bölgelerden gitmeyin
  • Konum bilgilerinizi paylaşırken dikkatli olun
  • Gezintilerinizi grup halinde gerçekleştirin.

Pokemon GO açılış ekranı

Oyunun başlangıcında da bunun gibi durumlar ile karşılaşmamak için uyarı niteliğinde bir görüntü çıkıyor. Ancak kaza yapan sürücü bu uyarıları pek dikkate almamış gibi görünüyor.

Siz siz olun Pokemon GO oynarken çok dikkatlı olun…

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler