AnasayfaTeknolojiPokemon GO Düşüşe Geçti

Pokemon GO Düşüşe Geçti

Temmuz ayında kullanıma sunulan ve bir anda zirveye ulaşan arttırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO, popülaritesini kaybetmeye başladı.

Axiom Capital Management tarafından yapılan araştırmaya göre hızlı bir çıkış yakalayan Pokemon GO, şimdi de istikrarlı bir şekilde düşüşe geçti. Popüler oyun Temmuz ayının ortalarından itibaren hem günlük aktif kullanıcı sayısında hem de etkileşimlerde azalma gördü.

Pokeom GO Günlük Aktif Kullanıcı Sayısı

Grafikte de görüldüğü gibi Temmuz ayının ortalarında yaklaşık 45 milyona kadar ulaşan günlük aktif kullanıcı sayısı, Ağustos ayının ortalarında 30 milyona kadar gerilemiş durumda.

Pokemon GO Yapımcısı Niantic Labs’ın Kısa Bir Tarihi

Pokemon GO’nun etkileşim grafiğinde de benzer şekilde düşüş yaşandığı görülüyor.

Pokemon GO Etkileşim Grafiği

Google Trends verilerine göre derlenen bir başka grafik ise, arttırılmış gerçeklik teknolojisine olan ilginin zaman içerisinde nasıl düşüşe geçtiğini gösteriyor. Sanal gerçeklik ile kıyaslandığında da arttırılmış gerçeklik teknolojisine olan ilginin daha geri planda kaldığını söylemek mümkün.

Artırılmış Gerçeklik Sanal Gerçeklik Pokemon GO Google Trends

KAYNAKBloomberg

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler