AnasayfaHaberlerPinterest'e Soru-Cevap Özelliği Geliyor

Pinterest’e Soru-Cevap Özelliği Geliyor

Popüler resim imleme sitesi Pinterest’in, kullanıcıların platform üzerinden soru sorup cevaplayabileceği yeni bir sekme üzerinde çalıştığı belirtildi.

İngiltere’de yaşayan yazılımcı ve tasarımcı Tom Waddington, Pinterest’in yeni soru-cevap özelliği üzerinde çalıştığını belirtti. Daha çok sosyal ağların arkaplanını inceleyerek yeni özellikleri keşfedip bunları önceden duyurmasıyla bilinen Waddington’ın, TechCrunch sitesine verdiği bu bilgi Pinterest tarafından da doğrulandı.

Pinterest kullanıcıları tarafından Pinlerin daha kullanışlı olması açısından sürekli geri bildirim adlıklarını söyleyen Pinterest sözcüsü, Pinler üzerinde kullanıcıların soru sorup cevaplayabilecekleri bir sekme üzerinde çalıştıklarını belirtti. Çalışmaların küçük bir Pinterest kullanıcı grubu ile sürdürüleceğini de vurguladı.

Pinterest Soru-Cevap
Pinterest Soru-Cevap

Pinterest’in arka planında analiz çalışmalarını sürdürürken kod yapısında böyle bir yeniliğe denk geldiğini belirten Waddington, burada “question” kelimesi ile eşleşen 100’den fazla terim bulduğunu belirtti.

Pinterest Soru-Cevap (kodlarda bulunanlardan bazıları)
Pinterest Soru-Cevap (kodlarda bulunanlardan bazıları)

Pinler üzerinde soru-cevap şeklinde kullanılacak olan yeni özellik, kullanıcılara farklı bir deneyim katacağı gibi; kullanıcıların platform üzerindeki etkileşimini arttırma konusunda fayda sağlayacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler