AnasayfaHaberlerPinterest'e "Satın Al" Butonu Gelebilir

Pinterest’e “Satın Al” Butonu Gelebilir

Popüler görsel imleme platformu Pinterest, söylentilere göre şimdi de “Satın Al” butonu ile kullanıcıları platform üzerinden satışa yönlendirecek.

Geçtiğimiz günlerde kullanıcıların iPhone ve iPad uygulamalarını platform üzerinden yükleyebilmeleri için App Pin‘i duyuran Pinterest, söylentilere göre şimdi de “Buy / Satın Al” butonu için çalışmalar yapıyor.

Re/code tarafından yapılan habere göre kullanıcılara platform üzerinden ürün satın almaya yönlendirmek isteyen Pinterest bunun için pinlerin içinde yer alan bir “Buy / Satın Al” butonu yerleştirecek. Kesin olmamakla birlikte yeni butonun önümüzdeki 6 ay içinde kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor.

Pinterest
Pinterest

Yapılan habere göre, Pinterest’in bu iş için ödeme sistemleri hizmeti sunan ve aynı zamanda Facebook ve Twitter ile de aynı konu üzerinden anlaşma sağlayan San Francisco merkezli Stripe firması ile anlaşacak.

Satın Al butonu eğer aktif edilip kullanıma sunulursa, Pinterest muhtemelen yüksek bir alışveriş potansiyeline sahip olacak. Zira 70 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan ve ürün görsellerinin oldukça yoğun bir şekilde paylaşıldığı bir platform olan Pinterest, bu buton sayesinde satıcılar ile alıcıları buluşturmuş olacak.

KAYNAKRe/code

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler