AnasayfaHaberlerPinterest'ten Gelişmiş Hedefleme ve Hareketli Reklamlar

Pinterest’ten Gelişmiş Hedefleme ve Hareketli Reklamlar

Pinterest gelişmiş hedefleme ve yeni hareketli (animasyonlu) reklamlar ile reklamverenlere daha fazla seçenek sunuyor.

Facebook veya Twitter’a göre paylaşılan ürün görselleri ile daha fazla öne çıkan Pinterest, reklam seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Zira yakın zaman içinde ilk olarak App Pin’i duyurarak mobil uygulamaların doğrudan platform üzerinden yüklenebilmesini sağlayan Pinterest, ardından platforma getirileceği söylenen “Satın Al” butonu ile gündeme gelmişti. Pinterest şimdi de reklamlar için yeni gelişmiş hedefleme özellikleri ve hareketli (animasyonlu) reklamlara hazırlanıyor.

Ad Age’in haberine göre Pinterest’in Partner Marketing biriminin başındaki Eric Hadley, Pinterest’in gelecek hedefleme seçenekleriyle ilgili olarak bazı ipuçları verdi. Hadley, ilerleyen günlerde reklamverenlerin kullanıcıların ilgi alanlarına göre 30 farklı kategoride hedefleme yapabileceklerini ifade etti. Örneğin reklamverenler hedef kitlesini belirlerken; genel olarak “Spor” kategorisi yerine sporun alt kategorilerinden olan “Futbol” gibi bir kategoriyi seçebilecekler; bu sayede daha dar bir hedef kitle oluşturarak, daha iyi bir sonuç alabilecekler.

Eric Hadley
Eric Hadley

Eric Hadley, yeni hedefleme seçeneklerinin yanı sıra Animated Pins olarak adlandırılan yeni bir reklam formatı üzerinde çalıştıklarından da bahsetti. Hadley, yeni reklam formatının özelliğini ise kullanıcının sayfayı aşağı-yukarı kaydırması (scroll) ile reklam verilen pinin hareket etmesi olarak ifade ediyor. Yeni formatın bir GIF tarzında mı olacağı; yoksa bir parallax etkisi yaratacak bir yapıya mı sahip olacağı ise henüz belli değil. Ancak testler önümüzdeki aylarda uygulanmaya başlayacak.

Eric Hadley, ayrıca bu yıl içinde uygulamaya konması beklenen “Satın Al” butonu ile ilgili olarak çıkan söylentilerin de doğru olmadığını vurguladı.

Konu ile ilgili olarak daha fazla detay vermeyen Hadley, bu yeni reklam seçeneklerinin yakın zamanda uygulanmaya başlayacağını da belirtti.

KAYNAKAd Age

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler