AnasayfaİnternetOpera'dan Tüm Platformlar İçin Ücretsiz ve Sınırsız VPN Hizmeti

Opera’dan Tüm Platformlar İçin Ücretsiz ve Sınırsız VPN Hizmeti

Kendine has bazı özellikleri ile diğer tarayıcılardan ayrılan Opera, kısa bir süre önce mobil cihazlar için kullanıma sunduğu ücretsiz ve sınırsız VPN hizmetini şimdi de masaüstü versiyonuna dahil etti. Böylece tüm platformlarda ücretsiz VPN hizmeti vermeye başladı.

Söz konusu internet gizliliği veya yönetimler tarafından engellenen internet sitelerine erişim olduğunda ön plana çıkan VPN servisleri, genellikle sınırlı erişim, ücretli üyelikler, reklam gösterimleri veya ek bir yazılım yükleme gibi uygulamaları dahil ederler. Opera ise tüm bu gereksinimleri ortadan kaldırarak tamamen ücretsiz ve tamamen sınırsız bir VPN hizmeti sunmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hangi Tarayıcı Ne Kadar Kullanılıyor?

Geçtiğimiz Mayıs ayında iOS ve Android cihazlar için ücretsiz VPN servisini duyuran Opera, şimdi de bu hizmetini masaüstü versiyonuna dahil etmiş durumda. Tek bir işlem ile aktif edilen yeni özellik sayesinde Opera üzerinden ücretsiz olarak VPN kullanabilir ve internetteki gizliliğinizi koruyabilirsiniz.

Opera VPN

Opera’nın bünyesindeki SurfEasy‘nin alt yapısını oluşturduğu VPN servisi, 256-bit AES veri şifreleme kullanıyor ve tarayıcı geçmişinizin kaydını da tutmuyor. Ek olarak Kanada, Almanya, Hollanda, Singapur ve ABD olmak üzere 5 farklı ülke seçeneği sunuyor. Ancak dilerseniz en optimal değerler için bu seçimi otomatik olarak tarayıcıya bırakabiliyorsunuz.

Opera VPN nasıl kullanılır?

Opera VPN’i masaüstü sürümünde kullanabilmek için öncelikle son sürümü indirmeniz gerekiyor. Ardından sırasıyla Menü > Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik sayfasına gidip, “VPN’i etkinleştirin” seçeneğini aktif edebilirsiniz.

VPN’i etkinleştirdikten sonra adres çubuğunun sol tarafından bir VPN ibaresi yer alacak. O kısma tıkladığınızda açılan pencereden pratik bir şekilde VPN’i açıp kapatabilir, indirilen veri miktarını grafiksel olarak görebilir veya ülke seçimi yapabilirsiniz.

Opera VPN

Mobil cihazlarda kullanmak istiyorsanız da mağazalarda yer alan Opera Free VPN uygulamalarını cihazınıza yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak ücretsiz ve sınırsız VPN hizmetini istediğiniz platformda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Opera VPN: MasaüstüAndroid | iOS

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler