AnasayfaHaberlerGoogle'dan Nelson Mandela İçin Özel Doodle

Google’dan Nelson Mandela İçin Özel Doodle

Google, tüm dünyanın benimsediği efsane lider Nelson Mandela’nın doğum gününe özel interaktif bir doodle hazırladı.

Bugün, tüm dünyanın kabul ettiği; özgürlüğün ve barışın sembolü haline gelen efsane lider Nelson Mandela‘nın doğum günü. 18 Temmuz 1918 tarihinde hayata gözlerini açan Mandela için Google da kendine has bir tasarım ile bu efsane liderin sözlerinin yer aldığı interaktif bir doodle hazırladı.

Nelson Mandela doodle
Nelson Mandela doodle

Hazırlanan doodle’da animasyonlu efektler ile Nelson Mandela’ya ait sözler yer alırken, doodle altına ise ülkelerin dillerine göre sözlerin çevrilmiş hali bulunuyor.

Nelson Mandela doodle
Nelson Mandela doodle

Nelson Mandela kimdir?

Nelson Rolihlahla Mandela ya da kabile adıyla Madiba (d. 18 Temmuz 1918 – ö. 5 Aralık 2013), Güney Afrikalı Anti Apartheid (ayrımcılık karşıtı) aktivist ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nin ilk siyahî devlet başkanıdır. 1994’te ilk defa tüm halkın katıldığı seçimlerde devlet başkanı seçilmiştir. Yönetimi, Apartheid’ın mirasının dağılmasına, ırkçılığı engellemeye, fakirlik ve eşitsizliğe odaklanmıştır. Siyasi görüş olarak Demokratik Sosyalist olan Mandela, Afrika Ulusal Konseyi siyasi partisinde 1990’dan 1999’a kadar parti başkanlığı yapmıştır. Hayatı boyunca barışsever bir politika izleyen Mandela 5 Aralık 2013 tarihinde hayata gözlerini yummuştur.

Ayrıntılı bilgi için: Wikipedia

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler