AnasayfaHaberlerMark Zuckerberg Artık Google Kurucularından Daha Zengin

Mark Zuckerberg Artık Google Kurucularından Daha Zengin

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, servetini 33.3 milyar dolara çıkartarak, zenginlikte Google kurucularından Larry Page ve Sergey Brin’i geride bıraktı.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg artık Google kurucularından daha fazla servete sahip. Bloomberg tarafından paylaşılan habere göre Zuckerberg’ün toplam serveti 33.3 milyar dolara ulaştı. Şu anda Google kurucularından Larry Page’in serveti 33.1 milyar dolar, Sergey Brin’in ise 32.8 milyar dolar.

Milyarderler listesinde 16. sıraya yükselen Mark Zuckerberg bu sebeple Larry Page’i 17 sıraya, Sergey Brin’i ise 18. sıraya geriletti. Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos da listenin 20. sırasında yer alıyor.

Bloomber milyaderler listesi
Bloomber milyaderler listesi

Konu ile ilgili görüşünü belirten The Facebook Effect isimli kitabın yazarı David Kirkpatrick ise Mark Zuckerberg’ün henüz yeni başladığını ve dünyanın en zengin insanı haline geleceğini söyledi.

KAYNAKBloomberg

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler