AnasayfaHaberlerLinkedIn'den şirket sayfalarına üç yeni özellik

LinkedIn’den şirket sayfalarına üç yeni özellik

Popüler iş ağı LinkedIn, COVID-19 salgını sebebiyle yaşanan zorluklar için şirket sayfalarına yeni özellikler eklemeye başlıyor.

Glint tarafından yapılan bir araştırmaya göre; çalışanların %31‘i yöneticileriyle olan bağlantılarının zayıfladığını belirtirken; %37‘si takım arkadaşlarına karşı, %40‘ı ise kendi arkadaşlarına karşı aynı şeyi hissediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: LinkedIn CEO’sundan Evden Çalışanlara Tavsiyeler

Bu bağlamda LinkedIn ise şirket sayfalarına dahil ettiği yeni özellikler ile şirketler ve çalışanları arasındaki bağı kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

Tüm sayfa takipçilerini görüntüleyin

Görsel: LinkedIn

Yeni “Takipçileri Görüntüle” sekmesi ile şirketler artık sayfalarını kimlerin takip ettiklerini görüntüleyebilecek. Ek olarak sayfalar artık kullanıcılarla alakalı halka açık olan her türlü bilgiye erişebilecek. Hatta takipçiler bulundukları firmalara, çalıştıkları sektörlere ya da lokasyonlarına göre farklı gruplara ayrılabilecekler.

“Benim Şirketim” sekmesi

Görsel: LinkedIn

Bir diğer özellik ise “Benim Şirketim” sekmesi. Bu sekme çalışanlar için birbirleriyle iletişime geçebilecekleri ve uzaktan çalışırken bile bu iletişimi koruyabilecekleri bir alan. Bu sekmenin içerdiği özelliklerden bazıları şunlar: çalışanlar için önemli olayların ön plana çıkması (terfiler, yıl dönümleri, yeni işe alımlar vb.), çalışanların gündemindeki içerikler, şirkette çalışan ve tanıyor olabileceğiniz diğer kullanıcılara dair öneriler. Fakat tüm bu özellikler yalnızca 201’den fazla çalışanı olan şirketlerin sayfaları için geçerli olacak.

“Etkinlikler” sekmesi

Görsel: LinkedIn

Ve son olarak “Etkinlikler” sekmesi. Salgın devam ettiği sürece sanal etkinlikler hayatımızda olacakmış gibi gözüküyor. Ancak bu etkinlikleri bulmak birebir yapılan etkinlikler bulmak kadar kolay olmuyor. Bu zorluğu ortadan kaldırmayı hedefleyen LinkedIn, sayfanızın geçmiş, şimdi ve gelecek zamanlardaki etkinliklerini gösterecek bir sekme sunuyor.

LinkedIn’deki şirket sayfalarına gelen bu özelliklerin an itibariyle herkese açık olarak kullanıma sunulduğunu da belirtmek gerekiyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler