AnasayfaİnternetGoogle Kemal Sunal'ı 70. Doğum Gününde Unutmadı

Google Kemal Sunal’ı 70. Doğum Gününde Unutmadı

Hazırladığı doodle’lar ile önemli kişilerin doğum günlerine de yer veren Google, bu sefer de Kemal Sunal’ın 70. doğum gününe özel bir doodle hazırladı.

Türkiye’nin gelmiş geçmiş en kaliteli komedyenlerinden biri olan ve 3 Temmuz 2000 tarihinde vefat eden Kemal Sunal, bugün tam 70 yaşına girdi. Dünyadaki birçok önemli kişinin doğum günleri için doodle hazırlayan Google ise, bu sefer anasayfasına Kemal Sunal’ın 70. doğum günü için hazırladığı doodle’ı koydu. Hazırlanan özel logoda, Kemal Sunal’ın oynadığı unutulmaz karakterlere yer verildi.

Kemal Sunal - doodle
Kemal Sunal – doodle

Türkiye’de özellikle komedi denildiğinde ilk akla gelen Kemal Sunal, başarı dolu yaşantısının ilk yıllarını ve komediye yönelişini şu sözlerle dile getirmiştir:

[pull_quote_center]Nasıl oldu bilmem, ben kendimi sahici bir sahnede seyircilerin arasında buldum. Ses Tiyatrosu’ndaki ilk rolüm çok kısaydı. Üç dakika sahnede ya kalıyor ya kalmıyordum. Öyle pek bir şey söylediğimi de hatırlamıyorum. Sahnenin bir ucundan girip öbür ucundan çıkıyordum. Ne yaptığımı da pek hatırlamıyorum; ama seyirci kahkahadan kırılıyor. Bu da benim hoşuma gitmişti. Bildiğiniz gibi o gün bugündür insanları güldürmeyi seviyorum.[/pull_quote_center]

Türk sinemasına adını altın harflerle yazdıran ve tüm Türkiye’nin hiçbir zaman unutmayacağı bir sanatçı olan Kemal Sunal’ı saygıyla anıyoruz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler