AnasayfaSosyal MedyaInstagram'da Farkındalık Yaratan Mayın Tarlası Oyunu

Instagram’da Farkındalık Yaratan Mayın Tarlası Oyunu

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, amatör-profesyonel birçok fotoğrafçının kendi çalışmalarını paylaşabildikleri, markaların görsel-odaklı pazarlama yapabildikleri bir platform olarak kullanıldığını biliyoruz. Ancak bu sefer çok farklı bir amaçla kullanıldığına şahit oluyoruz.

Birleşmiş Milletler’in bünyesinde bulunan ve mayınlarla mücadele konusunda çalışmalar yürüten UNMAS (United Nations Mine Action Service), Instagram’da anlamlı bir farkındalık projesine imza attı.

Instagram Mayın Tarlası Oyunu

4 Nisan Mayın Bilinci Geliştirme Günü kapsamında oluşturulan Instagram projesinde, UNMAS tarafından açılan @minesweepergame isimli Instagram hesabı üzerinden efsane Mayın Tarlası oyunu oynanabiliyor. Ancak tahmin edildiği üzere bu oyun eğlence amaçlı değil; tamamen kişilerin mayınlara olan farkındalığını arttırmak amacıyla tasarlanıyor.

Bahsi geçen Mayın Tarlası oyunun gerçekte bir “oyun” olarak nitelemek çok da doğru olmaz. Zira kurgulanan proje, normal fotoğraf paylaşımı ve etiketleme işlemleri ile hazırlanmış durumda.

Mayin-Tarlasi-Oyunu-Instagram-2

Kullanıcılar bu fotoğraflardan birine tıkladığında fotoğrafın ortasında etiketlenen bir hesapla karşılaşıyor. Bu karenin güvenli olduğuna inanan kullanıcılar etiketlenen hesaba tıklıyor ve eğer bombaya denk gelirse karşısına mayın sebebiyle yaralanmış veya herhangi bir uzvunu kaybetmiş kişiler için açılan Instagram hesaplarıyla karşılaşıyor.

UNMAS tarafından hazırlanan oldukça yaratıcı ve bir o kadar da anlamlı olan bu Instagram projesine @minesweepergame isimli Instagram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler