AnasayfaİnternetIMDb Netflix'e Rakip Oluyor!

IMDb Netflix’e Rakip Oluyor!

Amazon, IMBb için yayın servisi hazırladığını ve yakın bir tarihte web sitesinin kendine özel dizileri ve filmleriyle Netflix’e rakip olacağını duyurdu.

Filmler, diziler ve oyunculara yönelik devasa bir bilgi arşivine sahip olan IMDb, yakın zamanda Netflix‘e rakip olacak. Amazon’a ait olan web sitesi, şirket tarafından yapılan açıklamaya göre kendi yayın servisine kavuşacak. Yeni yayın servisinde başka platformda yayımlanmayacak dizilerin ve filmlerin de bulunacağı bilgisi paylaşıldı.

Amazon, yeni yayın servisinin tamamen ücretsiz olacağını ve reklamlar üzerinden gelir sağlayacağını belirtti. Şirkete ait Fire TV üzerinden hizmet verecek yayın servisi, aynı zamanda Amazon Prime üyeleri tarafından da kullanılabilecek.

Görsel: Digital Spy

IMDB nedir?

Açılımı “Internet Movie Database” olan web sitesi, 1990 senesinde bir sinema aşığı tarafından kurulmuştu. Kısa sürede yükselen ve dikkat çekmeyi başaran web sitesi, kuruluşundan yalnızca sekiz sene sonra Amazon tarafından satın alındı. Bu tarihten beri devasa veri tabanı sayesinde milyarlarca kişi tarafından ziyaret edildi ve günümüzde dünyanın en popüler web sitelerinden birisi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler