AnasayfaİnternetGoogle'ın Güvenli Tarama Aracı Google.com'u "Kısmen Tehlikeli" Buldu

Google’ın Güvenli Tarama Aracı Google.com’u “Kısmen Tehlikeli” Buldu

Google’ın Şeffaflık Raporu sayfası altında yer alan Güvenli Tarama aracı, çeşitli sitelerin güvenlik durumlarını, herhangi bir güvenlik riski taşıyıp taşımadığını gösteren ve site güvenliği ile ilgili ayrıntı veren bir araç olarak kullanılıyor. Ancak bu sefer işler biraz ters gitmiş gibi görünüyor.

Google’ın Güvenli Tarama Site Durumu sayfası üzerinden, site adresi girilen alana google.com yazdığınızda, bu adresin güvenli olmadığını gösteren “Kısmen Tehlikeli” ibaresi çıkıyor ve açıklamada “google.com üzerindeki bazı sayfalar şu anda aldatıcı içerik barındırıyor.” şeklinde bir ifadeye yer veriliyor.

Google Güvenli Tarama Site Durumu

Güvenlik durumu ayrıntılarında ise şu maddeler sıralanıyor:

  • Bu web sitesindeki bazı sayfalar, ziyaretçilerin bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılım yüklemektedir.
  • Bu sitedeki saldırganlar, yazılım indirmenizi sağlamak veya bilgilerinizi (örneğin şifrelerinizi, iletilerinizi veya kredi kartı bilgilerinizi) çalmak için sizi kandırmaya çalışabilirler.
  • Bu web sitesindeki bazı sayfalar, ziyaretçileri, bilgisayarlarına kötü amaçlı yazılım yükleyen, 7b726aeb-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com, polnu4ewtan4iwki.ws ve40d0dfd9-a-62cb3a1a-s-sites.googlegroups.com dahil tehlikeli web sitelerine yönlendirmektedir.
  • maeaflordapele.com, valeimaginar.blogspot.com ve bou7out.blogspot.com dahil olmak üzere tehlikeli web siteleri bu siteye ziyaretçi gönderiyordu.

Sonuç olarak; Google’ın Güvenli Tarama aracı ya sağlıklı sonuç vermiyor; ya da Google.com gerçekten tehlikeli içerik barındırıyor :)

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler