AnasayfaHaberlerGoogle Canlı Yayın Platformu Twitch'i Satın Alabilir

Google Canlı Yayın Platformu Twitch’i Satın Alabilir

Söylentilere göre Google, popüler canlı yayın platformu Twitch’i 1 milyar dolara satın alabilir.

Birçok satın alma işlemini geride bırakan Google, her an bir satın alma haberi ile daha karşımıza çıkabilir. Zira Venture Beat tarafından yapılan habere göre Google, popüler canlı yayın platformu Twitch’i satın alma yolunda adım atmış durumda.

Yapılan haberde henüz bilinmeyen kaynaklardan alınan bilgilere göre Google, henüz resmi bir açıklama yapmamış olsa da Twitch ile 1 milyar dolar karşılığında anlaşma imzaladı. Hatta yapılan iddialara göre YouTube da bu anlaşmaya dahil edilmiş durumda. Öyle gözüküyor ki eğer satın alma işlemi gerçekleşirse, YouTube Twitch’in nimetlerinden oldukça faydalanacak.

Twitch
Twitch

2011 yılında ilk olarak e-sports ve video oyunları kategorisinde hizmet veren Twitch, aylık 50 milyon kullanıcı sayısına ulaşınca bilgisayarlarda olduğu gibi Xbox One ve PlayStation 4 üzerinden oynanan oyunları da canlı olarak izleme ve yükleme özelliklerini platforma eklemişti.

Henüz resmi bir açıklama gelmese de Google’ın Twitch’i satın almasıyla birlikte platforma ait birçok özelliği YouTube’a entegre edeceği düşünülüyor. Resmi açıklamanın ise Eylül ayında gerçekleştirilecek olan GamesBeat 2014 etkinliğinde yapılacağı bekleniyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler