AnasayfaİnternetGoogle Haritalar COVID-19 verilerini göstermeye başlıyor

Google Haritalar COVID-19 verilerini göstermeye başlıyor

Google Haritalar, COVID-19 verilerini harita üzerinden göstermeye başlıyor.

Jane Manchun Wong isimli Twitter kullanıcısının paylaştığı ekran görüntüsüne göre Google Haritalar, kullanıcıların COVID-19’u verilerini harita üzerinden takip edilebileceği yeni bir katman göstermeye başlıyor.

Harita katmanları altında bulunan yeni COVID-19 katmanında, pandemiden etkilenen bölgeler ve bölgedeki her 100 bin kişiden kaçının enfekte olduğunu gösteren veriler yer alıyor. Bu veriler ise güvenilir veri kaynaklarından sağlanıyor.

Görsel: Jane Manchun Wong / Twitter (@wongmjane)

Google Haritalar’ın hali hazırda harita üzerindeki bağlantılar aracılığıyla bazı bölgelerde COVID-19 ile ilgili yerel bilgileri ve güncellemeleri paylaştığını da belirtmek gerekiyor. Bunun yanı sıra kısıtlı olarak bazı ülke ve bazı bölgelerde COVID-19 ile ilişkili sağlık güncellemeleri ve toplu taşıma uyarıları gibi bilgilendirmeler yapılıyor.

Google Haritalar‘daki COVID-19 arayüzünün ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Hayat Eve Sığar uygulaması ile benzer işlev gören özelliğin pandeminin devam etmesi ile beraber yıl sonuna kadar hizmete geçeceği tahmin ediliyor.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler