AnasayfaTeknolojiGoogle, Fotoğraf & Video Düzenleme Girişimi Fly Labs'ı Satın Aldı

Google, Fotoğraf & Video Düzenleme Girişimi Fly Labs’ı Satın Aldı

Google, fotoğraf platformu Google Photos’ta değerlendirmek üzere, fotoğraf ve video düzenleme girişimi Fly Labs’ı satın aldığını duyurdu.

Fotoğraf ve video düzenleme alanında çalışmalar sürdüren ve bu dalda çeşitli ödüllere layık görülen Fly Labs girişimi Google tarafından satın alındı. Satın alma miktarı ile ilgili ise herhangi bir bilgi verilmedi.

Konuyla ilgili olarak Fly Labs tarafından yapılan açıklamada, geliştirdikleri video düzenleme uygulamalarının sadece son 18 ayda 150 farklı ülkede toplamda 3 milyon kez indirildiği belirtilirken; 20 milyon videonun da bu uygulama üzerinden düzenlendiği ifade edildi.

Google - Fly Labs
Google – Fly Labs

Açıklamada Google’ın Mountain View şehrindeki Google Photos ekibinde çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Fly Labs, kendi teknolojilerini Google Photos gibi bir platform için kullanacakları için heyecanlı olduklarını belirtti.

Satın almanın ardından hali hazırda var olan Fly Labs uygulamaları, uygulama-içi satın almalar da dahil olmak üzere tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek. Önümüzdeki 3 ay boyunca -güncelleme çıkarılmasa da- App Store üzerinden indirilebilecek olan uygulamalar, 3 ayın ardından artık indirilemeyecek; ancak öncesinden indirmiş olanlar kullanmaya devam edebilecek.

KAYNAKFly Labs

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler