AnasayfaİnternetGoogle Yeni Kuluçka Merkezi İle Girişimcileri Elinde Tutmayı Amaçlıyor

Google Yeni Kuluçka Merkezi İle Girişimcileri Elinde Tutmayı Amaçlıyor

Teknoloji devi Google, şirket bünyesinde bulunan yetenekli çalışanlarını elinde tutmak ve kendi projelerini geliştirebilmelerini sağlamak amacıyla Area 120 adında yeni bir kuluçka merkezi kurmayı planlıyor.

Hepimizin bildiği gibi Google, kendi çalışanlarına “%20 kuralı” denilen bir imkan sunuyor. Buna göre Google çalışanları, haftalık çalışma saatlerinin %20’sini kendi projelerine ayırabiliyor. Bu uygulama çalışanlara kendi projelerini hayata geçirebilme şansı verdiği gibi, şirket içerisinde yeni fikirlerin hayata geçirilmesini de sağlıyor. Şimdi ise Google, bu uyguladığı kuralı bir adım daha ileriye götürerek, kendi projelerini oluşturan ve bu projelerini startup aşamasına getiren çalışanları için Area 120 adında yeni bir şirket-içi kuluçka merkezi kuruyor.

Bünyesindeki yetenekli girişimcileri elinde tutmak ve gelecek vaadeden girişimlere destek olmak amacıyla kurulacak olan Area 120, Don Harrison ve Bradley Horowitz tarafından yürütülecek.

Yeni kuluçka merkezine kayıt olmak isteyen çalışanlar, Google’a projeleri için bir iş planı sunacaklar. Eğer iş planı beğenilirse, proje sahibine tam zamanlı olarak kendi projesinde çalışma imkanı verilecek. Yani projeyi geliştiren kişi, şirket içindeki çalışma saatlerinin tamamını kendi projesine ayırabilecek. Buna ek proje sahipleri, proje üzerinden kendi şirketlerini kurabilecek ve bu şirket için yatırım alabilecekler.

Sonuç olarak, Area 120 isimli yeni kuluçka merkezi ile Google, hem çalışanlarının hayallerini gerçekleştirmelerine imkan tanımış olacak; hem de şirket bünyesindeki yetenekli kişileri elinde tutmuş olacak.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler