AnasayfaHaberlerGoogle, Android Yongalarını Artık Kendisi mi Tasarlayacak?

Google, Android Yongalarını Artık Kendisi mi Tasarlayacak?

Söylentilere göre Google, -Apple’ın yaptığı gibi- üretici firmalar ile anlaşarak kendi Android yonga setini kendisi tasarlayacak.

The Information tarafından yapılan habere göre, Google da aynı Apple’ın yaptığı gibi kendi mobil işletim sistemi için üretilen yongaları (çipleri) kendisi tasarlayabilir. Eğer söylentiler doğru çıkarsa, Apple nasıl iPhone modelleri için Samsung gibi firmalara ürettirdiği Ax yongaları kendisi tasarlıyorsa, Google da aynı şekilde yapmış olacak. Yani Android ekosistemine uygun yongaları tasarlayacak ve partnerlik sağlayacağı firmalardan bu yongaların üretilmesini isteyecek.

Qualcomm gibi Android için yongalar geliştiren firmalar ile partnerlik yapması beklenen Google, kendi tasarladığı yongalar sayesinde de Android sistemine donanım ve yazılım uyumu isteyen sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik gibi üst seviye özellikleri entegre edeceği düşünülüyor.

Söylentilerin doğru çıkması dahilinde, Google’ın işbirliği sağlayacağı firmalar ile geliştireceği yongaların -tahmin edildiği gibi- ilk olarak Nexus modellerinde kullanılması bekleniyor.

Konuyla ilgili olarak Google’dan herhangi bir açıklama yapılmış değil; ancak Google’ın daha stabil çalışan ve yazılım ile daha fazla uyum sağlayan donanımlar tasarlaması ile başarısını arttıracağını söylemek mümkün.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler