AnasayfaİnternetYepyeni Görünüm ve Özelliklerle Firefox 29 Yayınlandı

Yepyeni Görünüm ve Özelliklerle Firefox 29 Yayınlandı

Popüler internet tarayıcıları arasında bulunan Firefox, 29. sürümü ile bu sefer bambaşka bir görünüm ve özellikler ile karşımıza çıkıyor.

29. sürümü ile bambaşka bir görünüm ve yeniliklerle karşımıza çıkan Firefox, klasik Firefox görünümünden kurtulmuşa benziyor. Kolaylık ve kişiselleştirilebilirlik açısından önemli özelliklere sahip olan Firefox 29, daha çok Chrome tarayıcısına benzeyen tasarımı dikkat çekiyor.

Eski sürümlerine kıyasla büyük ölçüde değişikliğe gidilen 29. sürümde; Chrome-tarzı modern tasarımı, kullanıcıların Firefox menülerini kişiselleştirebildiği yeni Özelleştirme modu, Firefox Hesapları ile kullanılabilen yeni Firefox Sync, kolay erişilebilir menüler ve daha birçok yeni özellik bulunuyor.

Firefox 29
Firefox 29

Firefox Sync servisi ile kullanıcılar Firefox Hesapları ile mobil cihazlarındaki yer imlerini, sekmelerini ve kişisel bilgilerini artık daha güvenli bir şekilde diğer cihazlara aktarabilecek. Daha önce Chrome’da da kullanılan bu senkronizasyon özelliği artık Firefox’ta da güvenli bir şekilde kullanılabilecek.

Özelleştirme modu ile Firefox kullanıcıları artık kendi menülerini rahat bir şekilde oluşturup yönetebilecekler. Bunun için tarayıcının sağ üst tarafındaki yeni menü butonuna tıkladıktan sonra alt taraftaki “Özelleştir” kısmını tıklamak yeterli. Sonrasında ise kullanıcılar sürükle bırak özelliği ile istedikleri menüleri oluşturabilecek.

Firefox 29 özelleştirme modu
Firefox 29 özelleştirme modu

Yer İmleri ile ilgili yeni düzenlemeler de Firefox 29 ile birlikte uygulanmış durumda. Artık Yer İmleri’ne ekleme ve bunu yönetme işlemleri birleştirilerek tek bir alan üzerinden yönetilebiliyor.

Yer imleri
Yer imleri

Yeni sürümün Windows, Mac, Linux ve Android platformlar için kullanılabilir olduğunu da belirtelim.

Firefox 29 sürümüne geçiş yapmak için;

Hali hazırda Firefox kullanıcısı iseniz; tarayıcı üzerinden Seçenekler > Yardım > Firefox hakkında adımlarını izleyerek 29. sürüme geçiş yapabilirsiniz.

Yeni kullanıcı iseniz; buradaki adresten yeni sürümü indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Firefox 29 tanıtım videosu

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler