AnasayfaİnternetFIFA 2014 Dünya Kupası'nı Google Takvim İle Takip Edin

FIFA 2014 Dünya Kupası’nı Google Takvim İle Takip Edin

Yapacağınız küçük bir işlem ile FIFA 2014 Dünya Kupası’na ait maç fikstürünü Google Takvim’inize ekleyebilir, maçları yakından takip edebilirsiniz.

Tüm dünyayı FIFA 2014 Dünya Kupası heyecanı sararken internet devleri de bunun için bazı hazırlıklar yapmış durumda. Google FIFA ile yaptığı anlaşma sonunda arama sonuçlarında maç fikstürüne ait bilgileri verirken; Facebook FIFA 2014 Dünya Kupası ile ilgili çeşitli bilgilerin yer alacağı Dünya Kupası Güncel adında özel bir sayfa hazırladı. Twitter ise #WorldCup hashtagine ait sayfada FIFA 2014 Dünya Kupası için özel bir alan oluşturdu.

FIFA 2014 Dünya Kupası’nı takip etmek için internet ortamında bulunan bu kadar alternatifin yanında bir tane daha var: Google Takvim. Günler öncesinden tüm dünyayı saran bu futbol heyecanını daha kolay bir şekilde takip etmek isterseniz, yapacağınız küçük bir işlem ile maçları Google Takvim üzerinden takip edebilirsiniz.

FIFA 2014 Dünya Kupası’nı Google Takvim (Google Calendar) üzerinden takip etmek için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli:

  1. Google Takvim’in web sürümüne giderek hesabınıza giriş yapın.
  2. Aşağıdaki kodu kopyalayın.
    https://www.google.com/calendar/feeds/vdmtdcektajkqjk51vvda4ni4k%40group.calendar.google.com/public/basic
  3. Google Takvim sayfasında sol tarafta yer alan Diğer takvimler menüsü altından URL ile ekle yazan yere tıklayın ve yukarıda kopyaladığınız kodu açılan ekrana yapıştırın (aşağıdaki gibi).
FIFA 2014 Dünya Kupası - Google Takvim
FIFA 2014 Dünya Kupası – Google Takvim

Buna alternatif olarak buradaki adrese tıklayıp, açılan sayfanın sağ alt köşesinde yer alan +Google Takvim butonuna tıklayarak da aynı verileri takviminize ekleyebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık Google Takvim üzerinden dünya kupasını takip edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler