AnasayfaİnfografiklerFacebook'a Göre Türkiye'nin İlişki Durumu Nasıl?

Facebook’a Göre Türkiye’nin İlişki Durumu Nasıl?

Sosyal medya devi Facebook, Sevgililer Günü’ne özel olarak Türkiye’deki kullanıcıların ilişki durumunu özetleyen bir infografik hazırladı.

Türkiye’nin Facebook açısından önemi hayli büyük. Zira Facebook kullanımının nüfusa göre Türkiye’deki yaygınlık oranı %50’ye yaklaşmış durumda. Bu durum Facebook’u etkilediği kadar Türkiye’deki sosyal medya alışkanlıklarını da hayli etkilemiş durumda. Peki Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının ilişki durumları ile ilgili istatistikler ne durumda?

Facebook tarafından Sevgililer Günü için özel olarak hazırlanan infografik, Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının ilişki durumu haritasını gösteriyor. İnfografikte verilen istatistikler, kadınların ilişki durumları ile ilgili güncellemeleri erkeklerden daha fazla yaptıkları görülüyor. Örneğin durumunu “İlişkisi var” olarak güncelleyen kadınların oranı %6.4 iken; erkeklerde bu oran %5.7. Durumunu “Evli” olarak güncelleyen kadınların oranı %20.5 iken, bu oran erkeklerde %15.6 olarak gösteriliyor.

[vc_button title=”Facebook’un Pek Bilinmeyen 5 Özelliği ve İpuçları” target=”_blank” color=”default” size=”size_large2″ href=”https://www.webmasto.com/facebookun-pek-bilinmeyen-5-ozelligi-ve-ipuclari”]

Bunun yanı sıra Sevgililer Günü’nde kadınların en çok kullandığı kelimeler arasında “SEVGİ” (186,566 kez), “AŞIK” (105,606 kez) ve “<3” (82,330 kez) ifadeleri bulunuyor.

İlişkisi olanlar, olmayanlar, evliler, bekarlar, kullanılan sevgi söcükleri ve daha birçok istatistiğin yer aldığı infografiği aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Büyütmek için üzerine tıklayın.

Facebook Türkiye ilişki durumu infografik
Facebook Türkiye ilişki durumu infografik

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler