AnasayfaTeknolojiElon Musk Dava Edildi, Tesla Hisseleri Dibi Boyladı

Elon Musk Dava Edildi, Tesla Hisseleri Dibi Boyladı

Elon Musk, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edildi. Dava kararının ardından Tesla hisseleri adeta çakıldı.

Tesla’yı özelleştirmeyi ve hisseleri 420 dolardan satın almayı düşündüğünü belirtmesinin ardından şirket yatırımcılarının tepkisini çeken Elon Musk, şimdi de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava ediliyor. Komisyon, Musk’ın paylaştığı tweetler ile yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini ve şirket hisselerinin değerini artırmayı amaçladığını ileri sürmüş durumda.

Elon Musk
Görsel: Inc

Komisyonun dava kararını duyurmasıyla birlikte Tesla hisseleri hızlı bir şekilde düştü ve %11 oranında değer kaybetti. Musk’ın 420 dolardan satın alabileceğini duyurmasıyla 400 dolara kadar yükselen hisseler, dava kararının ardından 280 dolara kadar geriledi.

Tesla CEO’su, özelleştirme kararıyla ilgili tweetleri yüzünden hisselerini satanlar tarafından da dava edilmişti. Geri satın alma opsiyonuyla hisselerini satan bir yatırımcı, Musk’ın açıklamalarından dolayı panikleyerek hisselerini erkenden geri satın aldığını ve bunun sonucunda hem 60 bin dolarlık kazancından olduğunu, hem de zarar ettiğini belirterek Musk’ı dava etmişti.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler