AnasayfaTasarımAziz Fırat'tan Samsung'a Yeni Marka İmajı

Aziz Fırat’tan Samsung’a Yeni Marka İmajı

Samsung’un yeni bir imaja bürünmesi gerektiğini düşünen Aziz Fırat isimli bir tasarımcı, başarılı bir çalışmaya imza attı.

Teknolojinin önde gelen markalarından olan Samsung, her geçen gün ürün yelpazesini ve satışlarını arttırarak yükselmeye devam ederken, kendi marka imajını yenileme konusunda biraz cimri davrandığı görülebiliyor. Bunu farkeden Aziz Fırat isimli bir tasarımcı ise Samsung için yeni bir marka imajı çalışması yaptı.

Hollanda’da yaşayan Aziz Fırat, Samsung logosu, amblemi ve yazı tiplerinde çeşitli değişiklikler yaparak oluşturduğu görseller ile markaya adeta yeni bir hava katmış diyebiliriz. Çalışmalarını yaparken 2012 yılında Microsoft için tasarım çalışması yapan Andrew Kim’den ilham aldığını belirten Fırat, çalışmalarını markanın ürünlerindeki yansımasını dikkate alarak yaptığı görülüyor. Çalışmaların dikkate alınıp alınmayacağı ise haliyle bilinmiyor.

Problem, çözüm ve tam konsept şeklinde sunum yapan Aziz Fıratın çalışmaları şu şekilde:

Problem

Problem Samsung 1
Problem Samsung 1
Problem Samsung 2
Problem Samsung 2
Problem Samsung 3
Problem Samsung 3

Çözüm “S”

Çözüm Samsung 1
Çözüm Samsung 1
Çözüm Samsung 2
Çözüm Samsung 2
Çözüm Samsung 3
Çözüm Samsung 3

Tam konsept “S”

Tam konsept Samsung 1
Tam konsept Samsung 1
Tam konsept Samsung 2
Tam konsept Samsung 2
Tam konsept Samsung 3
Tam konsept Samsung 3

Oldukça başarılı bir çalışmaya imza atan Aziz Fırat’ın Samsung için yaptığı bu yeni imaj çalışmalarının tüm görsellerini buradaki kişisel blogu üzerinden bulabilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler