AnasayfaHaberlerAndroid Wear Tabanlı İlk Akıllı Saatler: Moto 360 ve LG G Watch

Android Wear Tabanlı İlk Akıllı Saatler: Moto 360 ve LG G Watch

Google’ın giyilebilir cihazlar için yeni duyurduğu Android Wear, ilk olarak Motorola’nın Moto 360 ve LG’nin LG G Watch modellerinde görücüye çıkacak.

Google’ın yeni duyurduğu ve akıllı saatler ile başladığı Android Wear projesi için ev sahipliği yapacak olan ilk akıllı saat modelleri duyuruldu. Motorola’nın yeni akıllı saati Moto 360 ve LG’nin yeni akıllı saati LG G Watch modelleri Android Wear tabanlı ilk akıllı saatler olacak.

Moto 360

Motorola’nın duyurduğu yeni akıllı saati Moto 360, akıllı saatlerde pek alışık olmadığımız bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Yuvarlak olarak tasarlanan saat, Motorola’nın Moto X isimli akıllı telefonunda olduğu gibi kullanıcının hareketleri ile yönetiliyor. Örneğin el ve kol hareketleri ile bildirim veya hatırlatıcı gibi işlemler görüntülenebiliyor. Ayrıca Motorola’nın resmi blogunda yapılan duyuruda Moto 360’da kullanılan malzemelerin üst düzey olduğu ve varyasyonları ile beraber önümüzdeki yaz aylarında (ilk olarak ABD’de) piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Moto 360’ın resmi olarak yayınlanan fotoğraflarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafları büyümek için üzerine tıklayın.

Moto 360 ile ilgili hazırlanan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

LG G Watch

LG G Watch olarak adlandırılan LG’nin bu akıllı saat modeli içinse, birçok Android tabanlı akıllı telefonlar ile uyumlu olacağı belirtildi. LG G Watch’un yapısı ise diğer birçok akıllı saat modellerinde olduğu gibi köşeli olarak tasarlandığını görüyoruz. Şirket tarafından yapılan açıklamada ise LG G Watch modelinin 2014’ün ikinci yarısında piyasaya sürüleceği belirtildi.

LG G Watch ile ilgili resmi olarak yayınlanan tek fotoğrafı aşağıdan inceleyebilirsiniz.

LG G Watch
LG G Watch

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler