AnasayfaHaberlerGoogle'dan Öğretmenler Gününe Özel Doodle

Google’dan Öğretmenler Gününe Özel Doodle

Özel günler için özel logolar hazırlayan Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü için de bir doodle tasarladı.

Ülkemizde her yıl 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü için Google tarafından özel bir doodle hazırlanarak Öğretmenler Günü kutlandı. Birçok ülkede farklı tarihlerde kutlanmaya devam eden Öğretmenler Günü, ülkemizde 1981 yılından beri kutlanmaktadır.

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü

Öğretmenler Günü Nedir?

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği”ni kabul ettiği gündür.

Bakanlar Kurulu, Mustafa Kemal Atatürk’e “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” ünvanını 11 Kasım 1928’de yaptığı toplantıda vermiş ve bu ünvan, 24 Kasım’da Millet Mektepleri Talimatnamesi’nin yayınlanması ile resmileşmişti.

Atatürk’ün 100. doğum yıl dönümü olan 1981 yılında onun “başöğretmen” oluşunun yıldönümlerinde ülke çapında Öğretmenler Günü kutlanmasına karar verildi. Öğretmenler Günü ile ilgili kutlamalar, 26 Kasım 1992’de Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Öğretmenler Günü Kutlama Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleşir.

Biz de webmasto.com ailesi olarak tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlarız.

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...
Öğretmenler Günü Kutlu Olsun…

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler