AnasayfaHaberlerYenilenen Foursquare Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Yenilenen Foursquare Uygulaması Kullanıma Sunuldu

Check-in gibi bazı özelliklerini Swarm’a devren Foursquare, tamamen mekan keşif platformu olarak kalan yeni uygulamasını tanıttı.

Son dönemlerde önemli kararlar alarak geleceğini şekillendiren Foursquare, bazı özelliklerini geçtiğimiz günlerde duyurduğu Swarm uygulamasına devretmiş ve yeni Foursquare’in ise bir mekan keşif platformu olarak yoluna devam edeceğini belirtmişti. Şimdi ise belirtildiği gibi platforma ait uygulamalar güncellendi ve yeni Foursquare herkesin kullanımına sunuldu.

Son dönemlerde yaptıkları önemli değişikliklere bir de yeni logosunu ekleyen Foursquare, platformun da yenilenmesinin ardından son şeklini aldı diyebiliriz. Artık yeni uygulamada kullanıcılara ilgilendikleri kategoriler doğrultusunda mekan önerileri yapılacak.

“Zevklerimiz farklı öyleyse neden hepimiz aynı sonuçları görelim ki?” sözü ile daha kişiselleştirilebilir bir mekan keşif plaftormu sunan Foursquare, bu sayede her kullanıcıya farklı sonuçlar ve önerilerde bulunacak. Yani kişinin ilgilendiği kategorilere, mekan türlerine, yemek çeşitlerine vs göre kişiselleştirilmiş bir öneri sistemi uygulayacak.

Yeni Foursquare
Yeni Foursquare

Öneriler eskisine göre çok daha ayrıntılı bilgilerden yola çıkılarak yapılacak. Örneğin, hem Wi-Fi’si olsun hem de kahve içeyim dediğiniz bir mekanı yeni Foursquare üzerinden bulabileceksiniz. Belirli zamanlarda belirli mekanlarda yaptığınız check-in’ler de sunulan önerilerde etkili rol oynayacak.

Foursquare, çeşitli özelliklerini Swarm ile bünyesinden ayırmasının ardından her ne kadar birçok eleştiriye maruz kalsa da, artık check-in yapmak isteyen kullanıcılar yine de Swarm uygulamasını yüklemek zorunda kalacaklar. Her iki uygulama beraber kullanıldığında ise öneri sisteminin daha sağlıklı çalıştığını belirtmekte fayda var.

Yenilenen Foursquare’i App Store ve Google Play‘den indirebilirsiniz.

Yeni Foursquare için hazırlanan tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler