AnasayfaHaberlerYahoo Education, Qwiki ve Directory Servisleri Kapatılıyor

Yahoo Education, Qwiki ve Directory Servisleri Kapatılıyor

Yahoo daha iyi ve daha yeni projelere odaklanma gerekçesiyle Yahoo Education, Qwiki ve Directory servislerini kapatma kararı aldığını duyurdu.

Yahoo‘nun resmi blogu üzerinden yapılan duyuruda Yahoo Education, Qwiki ve Directory servislerinin kapatılacağı ve bu kapatma kararının daha iyi projelere odaklanmak için alındığı belirtildi.

Eğitim ile ilgili içeriklerin yer aldığı Yahoo Education platformunun 30 Eylül 2014 tarihinde yani bugün kapatılacağı belirtildi. Eğitim konusunda alternatif online kaynakların arttığı ve kişilerin bu kaynaklardan faydalanabileceği belirtilirken, bu nedenden dolayı Yahoo Education platformunun kapatılacağı vurgulandı.

Yahoo Education
Yahoo Education

2013 yılının Temmuz ayında Yahoo’nun bünyesine giren ve kullanıcıların çektikleri videoları ve fotoğrafları kısa film haline getiren Qwiki servisi de 1 Kasım 2014 tarihinde kapatılacak. Qwiki ekibi ise Yahoo bünyesinde çalışmalarına devam edecek. Ayrıca Qwiki kullanıcıları platform üzerinde bulunan içeriklerini qwiki.com/download_videos adresi üzerinden indirebilecekler.

Kullanıcıların interneti keşfedebilecekleri bir web rehberi olarak hizmete giren ve belli bir dönem DMOZ’a rakip olan Directory servisi ise 31 Aralık 2014 tarihinde kapatılacak. Bu platformun reklamverenleri ise yakın zaman içerisinde duyurulacak olan yeni bir servise transfer edilecek.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler