AnasayfaHaberlerWordPress İçin Quttera Web Malware Scanner Eklentisi Yenilendi

WordPress İçin Quttera Web Malware Scanner Eklentisi Yenilendi

WordPress için bir malware tarayıcısı olan Quttera Web Malware Scanner eklentisinin yeni sürümü çıktı. Yeni özelliklerle gelen eklenti ile kendi sayfasından Wordpress çekirdek dosyaları direkt taranabiliyor.

Bir süredir beklenen Quttera Web Malware Scanner eklentisi yeni sürüm ile karşımıza çıktı. Kendi sayfasından doğrudan wordpress çekirdek dosyalarını tarayabilen eklenti, kötü amaçlı PHP kodlarını, JavaScript kodlarını ve diğer malware bileşenlerini kaldırıyor.

Eklentinin yeni özellikleri arasında Dahili Tarama, Harici Tarama ve Beyaz Listeleme özellikleri bulunuyor.

Dahili tarama ile eklenti sayfası üzerinden wordpress’in kaynak dosyaları ve eklentilere ait dosyalar taranabiliyor.

Harici tarama özelliği ile internet tarayıcılarında (Internet Explorer, Chrome, Firefox vs.) görülen her şey taranabiliyor ve internet tarayıcısına kötü amaçlı bir yazılım bulaşıp bulaşmadığı veya bir web sitesinin kara listede olup olmadığı tespit edilebiliyor.

Beyaz Listeleme özelliği ile, tespit edilen unsurlar listeleniyor ve sonraki taramalara dahil edilmiyor.

İlk defa 2012 yılında yayınlanan Quttera Web Malware Scanner eklentisi zamanla yeni özelliklerle daha da güvenli bir tarama işleme yapar hale geldi. WordPress webmaster’ları, Quttera Web Malware Scanner eklentisinin yeni sürümle birlikte eklentinin oldukça başarılı olduğunu belirtiyorlar.

Eklentiyi indirmek için | tıklayın

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler