AnasayfaHaberlerWhatsApp SIM Kartı WhatSim ile Tanışın

WhatsApp SIM Kartı WhatSim ile Tanışın

150 farklı ülkede 400’den fazla operatör ile herhangi bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan kullanılabilen WhatsApp SIM kartı WhatSim ile tanışın.

2015 itibariyle 700 milyondan fazla aylık aktif kullanıcı sayısına ulaşan WhatsApp, gün geçtikçe devleşmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde WhatsApp Web‘i duyurarak platformun web üzerinden kullanılabilmesini sağlayan mesajlaşma devi, şimdi de bir SIM kart olarak kullanılmaya başlanıyor.

İtalyan girişimci ve Zeromobile firmasının CEO’su Manuel Zanella tarafından ortaya atılan ve WhatsApp SIM kartı olarak tanımlanan WhatSim, dünyanın her yerinden WiFi veya herhangi başka bir internet bağlantısına ihtiyaç duymadan kişilerin WhatsApp kullanabilmelerine olanak tanıyor.

WhatSim - WhatsApp SIM kartı
WhatSim – WhatsApp SIM kartı

150 ülkede 400’den fazla ağ operatörüyle anlaşma sağlayan WhatSim, bu veri ağı sayesinde kullanıcılara sınırsız mesajlaşma imkanı veriyor. Yıllık 10 Euro (Yaklaşık 26 TL) -bazı ülkelerde 5 Euro- gibi düşük bir fiyat ile WhatsApp SIM kartına sahip olan kullanıcılar, 1 yıl boyunca herhangi ekstra bir ücrete tabi tutulmadan WhatsApp üzerinden mesajlaşabilecek.

Kullanıcıların 10 Euro vererek sahip olabilecekleri WhatSim ile 1 yıl ücretsiz olarak mesajlaşabilecekler. Ancak bu durum sadece mesajlaşma için geçerli. Bu SIM kart ile WhatsApp üzerinden fotoğraf, video, ses gibi çeşitli medya dosyaları gönderebilmek için kredi satın almanız gerekiyor. 5 Euro karşılığında 1000 kredi alınabilen SIM kart ile toplamda 50 fotoğraf, 10 video veya 200 sesli mesaj gönderip alınabiliyor. Mesaj, lokasyon veya kişi (rehber) gönderimi ise sınırsız olarak gerçekleştirilebiliyor.

WhatSim - WhatsApp SIM kartı
WhatSim – WhatsApp SIM kartı

Mesajlaşma konusunda adeta devleşen ve bu sektöre çok farklı bir soluk kazandıran WhatsApp, WhatSim ile birlikte çok daha kullanışlı hale gelmiş olacak. Özellikle yurtdışı ülkelerini sık sık ziyaret eden ve WhatsApp’ı aktif olarak kullanan kişiler için bu SIM kart faydalı bir çözüm olacak gibi görünüyor.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 150 ülke için hazırlanan fiyatlar, krediler ve WhatSim ile ilgili daha fazla bilgi için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler