AnasayfaİnternetUZMANTV'den 2015'in En Çok İzlenen Videoları

UZMANTV’den 2015’in En Çok İzlenen Videoları

Anne Karnındaki Bebeğin Gelişimi'nden Karıncalardan Kurtulma Yolları'na... İşte 2015'te UZMANTV'de en çok izlenen videolar...

İnternet’te cevabı aranan sorulara, konusunda uzman kişilerce çekilmiş videolarla yanıt veren UZMANTV, 2015’te en çok merak edilip izlenen konuları paylaştı.

Bu yıl, toplamda 200 milyonun üzerinde video izlenme gerçekleşen UZMANTV’de, en fazla merak edilen konuların başında “Anne Karnındaki Bebeğin Gelişimi”, “Karıncalardan Korunma Yolları” ve saçlara yapabileceğimiz “Örgü Modelleri” geldi.

2015 yılı boyunca toplam video izlenmelerinin %50’si mobil üzerinden gerçekleşirken, Yemek Tarifleri, hem mobil hem de web üzerinden en çok izlenen kanal oldu. Kadınlar ise hamilelik sürecinde merak ettiği konuları mobilden izleyerek takip etti.

Anne Karnındaki Bebeğin Gelişimi

Karıncalardan Korunma Yolları

Saç Örgü Modelleri

Yemek Denilince Hamur İşi ve Tatlılar İlk Sırada

Yemek kanalında en çok merak edilen konular, %41 pay sahipliği ile Hamur İşi ve Tatlı tarifleri videoları oldu. Hamur işleri meraklılarının %10’u en çok “Poğaça Tarifi”ni öğrenmek isterken, tatlılarda favori “Baklava” oldu.

Türkiye’nin Yemek Mönüsü, En Çok İzlenen Yemek Videolarından Oluşsaydı…

Cinselliği Merakla İzliyoruz!

Sağlık kanalının en çok izlenen videoları %20 payla Cinsel Sağlık konuları oldu. “Erkeklerde Orgazm” ve “Kadınlarda Mastürbasyon” ise 2015’in Cinsel Sağlık kategorisinde en fazla izlenen videoları oldu.

Ortopedi ise cinsel sağlıktan sonra en çok videoları izlenen kategori oldu. Ortopedik rahatsızlıklarda ise ilk üç sırayı toplam %15 pay ile Topuk Dikeni, Boy Kısalığı ve Boyun Fıtığı aldı.

Anneler ve Anne Adayları İşinin Uzmanı Olmak İstiyor

Anne-Çocuk kanalında, “Ay Ay Hamilelik Gelişimi” ve “Çocuk Hastalıkları” videoları kategorisindeki %40 izlenme payı ile en çok öğrenilmek istenen konular oldu.

Anne adayları, en çok hamileliklerinin 8. ayındaki gelişmeleri merak etti. Çocuk hastalıklarını izleyen annelerin %15’i ise mutlaka “Su Çiçeği Tedavisi”ni öğrenmek istedi.

Bu Yıl da Yüzmeyi Video İzleyerek Öğrenmeye Çalıştık

2014’te olduğu gibi 2015’te de spor dalında en çok öğrenmek istediğimiz spor “Yüzme” oldu. Spor videolarının %35’i “Yüzme Nasıl Öğrenilir” ile ilgiliydi.

Yine bu yıl, kolay ve kısa yoldan nasıl zayıflarım diye düşünenler “Kısa Sürede Vücut Geliştirme” konulu videoları izleyerek tüm spor kanalı video izlenmelerinin %36’sını oluşturdu.

2015’in En Çok Tercih Edilen Çiçekleri

Ev & Dekorasyon kanalında Çiçek Bakımı hakkında izlenen videoların %30’u “Orkide” ile ilgiliydi. Orkide’yi “Ortanca” ve “Kaktüs” bakımı takip etti. En az merak edilen çiçek türü ise “Abelya” oldu.

2015’in Yaşam Trendleri Değişmedi

Moda ve güzellik düşkünleri 2015 yılı boyunca “Saç Örgü” Modellerini öğrenmeye çalışırken “Yüz Yogası”nın ne olduğu merak edip yüzdeki kırışıklıklarını gidermeye çalıştılar.

Evcil hayvan beslemeyi sevenler bu yıl da en çok “Muhabbet Kuşu”nu merak ettiler. Hayvan bakımı hakkında izlenen videoların %20’si muhabbet kuşu bakımı ile ilgiliydi.

Cep Telefonu Uygulamalarında Bu Yılın Favorisi Snapchat Oldu

Teknolojide giderek yaygınlaşan cep telefonu uygulamalarında bu yıl en çok merak edilen uygulama “Snapchat” oldu. Uygulamalar kategorisinde izlenen videoların %41’i Snapchat ile ilgiliydi. Bunu %28 izlenme payı ile “Whatsapp” izledi.

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler