AnasayfaHaberlerTwitter Mesajlarına Büyük Boyutlu Emojiler Geldi

Twitter Mesajlarına Büyük Boyutlu Emojiler Geldi

Twitter mesajlarına gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık normalden daha büyük boyutlarda emojiler gönderebilecek.

Sosyal medya başta olmak üzere birçok dijital platformda kullanıcı alışkanlıklarını değiştiren emojiler, sahip olduğu çeşitlilik sayesinde birçok ifadeyi karşılayarak kişilere oldukça kolaylık sağlıyor. Twitter da bu emojileri destekleyen platformlardan biri. Ancak bu sefer işi bir adım daha ileriye götürmüş durumda.

Twitter mesajlarına (DM’lerine) gelen yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık daha büyük boyutlarda emojiler gönderebilecek.

Twitter mesajlarında kullanılabilen büyük emojilerin sadece tek başına gönderildiklerinde büyük boyutta gözüktüğünü de belirtmekte fayda var. Yani metinle birlikte emojilerin boyutları normale dönüyor.

Genel olarak bakıldığında emojiler küçük bir özellik gibi görünse de pek çok kez büyük bir araştırma konusu olarak ele alınmış durumda. Öyle ki insanların dijital yaşantılarına bu denli etki etmesinden dolayı geçtiğimiz günlerde Rusya’nın gay-temalı emojileri yasaklamak üzere incelemeye aldığını sizlerle paylaşmıştık. Dolayısıyla kullanımı her geçen gün daha da artan bu emojilerin artık dijital platformların vazgeçilmez bir deneyimi haline geldiğini söylemek mümkün.

Ayrıca bkz:

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler