AnasayfaİnternetTürk Telekom'dan 29 TL'lik Milletvekili Tarifesi

Türk Telekom’dan 29 TL’lik Milletvekili Tarifesi

Türk Telekom’un her yöne 3000 dk konuşma ve 20 GB internet kullanım hakkı sunduğu 29 TL’lik milletvekili tarifesi tartışmalara yol açtı.

Türkiye’nin önde gelen telekom şirketi Türk Telekom’un milletvekillerine özel olarak hazırladığı 29 TL’lik Milletvekili Tarifesi sosyal medya platformlarında tartışma konusu oldu.

Türk Telekom’un internet sitesinde de görüldüğü üzere kurumsal tarifeler altında yer alan milletvekili tarifesi, 29 TL gibi oldukça düşük bir fiyat karşılığında şebeke içi 5000 dkher yöne 3000 dk konuşma, 1000 SMS ve 20 GB internet kullanım hakkı veriyor.

12 ay taahhüt ile 29 TL gibi düşük bir ücret karşılığında özellikle 20 GB internet sunması, Türk Telekom’u sosyal medya kullanıcılarının hedefi haline getirmiş durumda. Öyle ki Türk Telekom’un standart müşterilerine dahi sunmadığı paketi, 22 bin 200 TL maaş alan milletvekillerine sunması ve 29 TL gibi oldukça düşük bir ücret karşılığında bol miktarda konuşma ve internet kullanım hakkı vermesi sosyal medyada tepki topladı.

Düşük gelir grubuna sunulmayan tarifenin yüksek maaş alan milletvekilleri için sunulması, özellikle Twitter kullanıcıları tarafından ağır bir şekilde eleştirildi. Türk Telekom’un milletvekili tarifesi için yapılan eleştirilerden bazıları ise şöyle:

https://twitter.com/KodParcasi/status/1123597315883843585

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler