AnasayfaİnternetTürk Hack Team ABD Merkezli 1781 İnternet Sitesini Hackledi

Türk Hack Team ABD Merkezli 1781 İnternet Sitesini Hackledi

Türk Hack Team hacker grubu, FETÖ lideri Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmemesi gerekçesiyle ABD merkezli binlerce siteye saldırı düzenledi.

Türk Hack Team (THT) grubu üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lideri Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmemesi üzerine ABD merkezli sitelere siber saldırı düzenledi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlenen saldırıda, ABD sunucularında barındırılan 1781 internet sitesinin hacklendiği belirtildi.

İHA’nın haberine göre Türk Hack Team yöneticilerinden olan ZoRRokiN ve Skorsky, konuyla ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu. THT yöneticileri, FETÖ lideri Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilene kadar ABD’ye yönelik yapılan siber saldırıların devam edeceğini açıkladı.

Turk Hack Team THT

Daha önce de yaşanmıştı

30 Ağustos 2016’da gerçekleştirilen saldırının ilk kez yaşanmadığını da belirtmek gerekiyor. Zira daha önce de aynı hacker grubu tarafından birçok kez ABD’ye yönelik saldırı yapılmış ve binlerce site hacklenmişti. Geçtiğimiz Temmuz ayında yapılan saldırıda da ABD’nin ulusal kütüphanesi olan Kongre Kütüphanesi (congress.gov) başta olmak üzere ABD Telif Hakları Ofisi ve BARD ofisine çeşitli saldırılar düzenlenmişti. Kongre Kütüphanesi Bilişim Kurulu Başkanı Bernard Barton ise yapılan bu DDoS saldırılarını doğrulamış ve konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmıştı. Açıklamada her ne kadar saldırganların adı verilmese de, yapılan saldırıyı Türk Hack Team üstlenmişti.

Türk Hack Team Hakkında

Türk Hack Team, 2002 yılında Arsenik tarafından kurulmuştur. Türkiye’nin en eski siber timlerinden biridir. Yöneticilerinin Bedros Sanches, Arsenik, Bermuda, OnLy, NightWolf olduğu söylenmektedir. Türkiye’de siber güvenlik konusunda ofansif birçok saldırıda bulunmuştur. Kendilerini Atatürkçü ve Milliyetçi temele dayandıran Türk hacker grubu olarak tanımlamaktadırlar. Bünyesinde birçok hack grubunu barındırmaktadır. Türk Hack Team, ismini ilk olarak ZoRRoKiN önderliğinde MSN.COM’u hackleyerek duyurmuştur.

Türkiye’ye yönelik gerçekleşebilecek her türlü siber tehdide karşı mücadele ettiklerini belirten bu grup, kendilerini internetin yer altı dünyası olarak tanımlamaktadır. Grup 2015 yılında, birçok sansasyonel hack operasyonuyla ismini dünyaya duyurmuştur. Kendilerini kısaca THT olarak nitelendiren hack grubunun eski üst yöneticisi Herakles’in yapmış olduğu Vatikan operasyonu, başta Washington Post olmak üzere birçok uluslararası haber portalında manşet haber olarak yer almıştır. Yöneticilerinden olan Yenicerix ise Demokratik Toplum Partisi’ni hacklemiştir. [Vikipedi]

KAYNAKİHA

Webmasto'ya abone olun!

Webmasto'ya abone olun; haftalık içerik özetleri, özel dosyalar, raporlar, faydalı ipuçları ve daha fazlasını e-posta yoluyla size gönderelim.

Takip Edin

İlgili İçerikler